До 21 грудня тернопільські роботодавці можуть отримати одноразову матеріальну допомогу

Опубліковано:
21 Грудня, 2020 о 06:36

Уряд підтримав ініціативу Президента України про виплату  одноразової матеріальної допомоги роботодавцям, які можуть втратити дохід через карантин.

З 14.12.2020 ця допомога надається юридичним особам, які вимушено скоротять тривалість робочого часу на період встановлення обмежувальних заходів, для збереження робочих місць з метою виплати її працівникам.Право на неї мають:

– юридичні особи (роботодавці), які використовують працю найманих працівників (незалежно від форми власності). Важливо: основний вид економічної діяльності таких роботодавців не входить до Переліку видів економічної діяльності, щодо яких здійснюються обмежувальні протиепідемічні заходи, визначеного КМУ.

– які зареєстровані в держреєстрі до 12.12.2020 більше 3 місяці.

– які на дату набрання чинності Закону «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів» (станом на 10.12.2020) не отримували допомогу по частковому безробіттю на час карантину.

– які на дату набрання чинності цього Закону працюють, не припинили діяльності чи не перебувають у стані припинення чи банкрутства.

Ця одноразова матеріальна допомога надається для виплати найманим працівникам: для яких це є основне місце роботи; які на дату звернення в СЗ працюють та за яких роботодавець сплатив ЄСВ більше, ніж на всі 3 місяці ІІІ кварталу 2020 р.

Розмір одноразової матеріальної допомоги розраховується індивідуально для кожного працівника та не може бути більше 8 тис. грн: сума нарахованої заробітної плати за ІІІ квартал 2020 ділиться на кількість годин тривалості робочого часу за ІІІ квартал та множиться на кількість годин запланованого скорочення робочого часу у період дії обмежувальних протиепідемічних заходів.

Важливо! Пакет документів можна подати безпосередньо до центру зайнятості або на електронну адресу центру до 21 грудня 2020 року включно. Це: заява за формою згідно з додатком 1 Порядку; копія наказу про скорочення чи можливе скорочення тривалості робочого часу в установлений період обмежувальних протиепідемічних заходів (з 8 січня по 24 січня 2021 р.); копія відомостей про найманих працівників за формою згідно з Додатком 2 до Порядку.

На наступний день після отримання коштів від служби зайнятості роботодавець повинен перерахувати кошти працівникам.

СЗ контролює цільове використання коштів шляхом проведення перевірки впродовж 180 днів після виплати їх роботодавцю.

Роботодавцям, які мають намір скоротити тривалість робочого часу для найманих працівників на період обмежувальних заходів, потрібно звертатися в СЗ за місцем юридичної адреси до 21.12.2020

Довідки – в Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, якщо  роботодавець зареєстрований в держреєстратора м.Тернополя та Тернопільського району, у відділі взаємодії з роботодавцями за тел. 23-51-46, 52-71-35, 52-44-47.

Всю інформацію можна отримати на сайті державного центру зайнятості у рубриці «Одноразова матеріальна допомога».

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #виплата, #допомога, #новини тернопільщини, #новини тернополя, #тернопіль, #тернопільські новини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Меморіал пам’яті на Тернопільщині має відображати релігійність і світськість, – священник ПЦУ
14:20, 22 Липня, 2024

Меморіал пам’яті на Тернопільщині має відображати релігійність і світськість, – священник ПЦУ

Блоги

ТОП новини тернопільщини: