Ми звикли до образу дідуся з довгою білою бородою та в кожусі, який мешкає у Лапландії, їздить на оленях та разом із ельфами виконує дитячі бажання. Насправді усе не так.

Пропонуємо дізнатися 7 фактів про цього святого, які вас переконають: від нього можна очікувати не лише чергову порцію мандаринок та солодощів.1. Святий Миколай народився в Туреччині. Святий народився близько 270 року у Патарі (сучасна Туреччина) у заможній родині. Його батьки були ревними християнами й у вірі виховали свого сина. Після смерті вони залишили великий маєток, який Миколай не вагався роздати убогим. Святого виховував дядько, абат місцевого монастиря. Він також висвятив його на священика.

2. Був монахом у Святій Землі. У 305 році кілька монахів з Анатолії прибули до Святої Землі і у містечку Бейт–Джала заснували невеликий монастир. Кілька монахів жили у печерах з видом на Вифлеєм. Святий Миколай прибув до Святої Землі як паломник 312 року. Він відвідав місця, пов’язані з життям Спасителя, та протягом трьох років мешкав у монастирі Бейт–Джали. 317 року Миколай повернувся до батьківщини.

3. Святий Миколай «випадково» став єпископом. Життя святого зповите легендами. За однією з них, єписком він став випадково. Річ у тім, що місцевий єпископ помер, а священики не могли визначитися з його наступником. Дискусії і перемовини нічого не давали, отож вони вирішили, що єпископом стане той священик, хто першим увійде до храму. Ним і був святий Миколай.

4. Він справді таємно робив подарунки. Інша легенда розповідає: якось молодий Миколай дізнався, що його сусід втратив усі свої статки та не мав змоги забезпечити посагом своїх доньок. Аби допомогти дівчатам уникнути зневаги, уночі він підкинув їхньому батькові до черевиків золото. Інша легенда розповідає, що Миколай підкидав гроші через димар, а монети чудесним чином потрапляли до шкарпеток, що сушилися біля вогню.

5. Покровитель моряків. Знову прекрасна легенда: у місті, де Миколай був єпископом, панував голод. Однак неподалік, біля його берегів, стояв корабель із зерном. Моряки не хотіли ділитися ним із мешканцями міста, але святий Миколай переконав їх і пообіцяв, що зерна у трюмах менше не стане. Все сталося так, як обіцяв Миколай; моряки вшановують його як свого покровителя.

6. Святий Миколай з Мір Лікійських чи з Барі. Йдеться про того ж святого. На сході його вшановують як св. Миколая Мірлікійського, на заході — як св. Миколая з Барі. Адже коли Анатолія була завойована, група католиків таємно перенесла реліквії святого Миколая до Барі на італійському узбережжі. Звідти його культ поширився. Святий Миколай вважається особливим покровителем Росії, Греції і Туреччини.

7. Ляпас Арію. Це ще одна дуже відома легенда про святого, яка показує Миколая як ревного захисника істинної віри. Традиція розповідає, що святий відвідав Нікейський Собор, скликаний 325 року імператором Костянтином. Миколай слухав там Арія, який зневажливо висловився щодо божественної природи Ісуса. Усі єпископи тримали себе у руках, а Миколай… дав йому ляпаса.

Святий постав перед судом імператора, який підтримував Арія. Костянтин наказав єпископам визначити покарання для Миколая. Вони позбавили святого єпископського одягу і ув’язнили. Тієї самої ночі Миколай побачив Ісуса і Пресвяту Діву Марію. Спаситель вручив йому книгу Євангелія, а Його Мати знову зодягнула святого у єпископські шати. Імператор звільнив святого, а Собор визнав вчення Арія єрессю.

Дослідники говорять про те, що Миколая імовірно все ж не було на тому Соборі.

Впевнені можемо бути в одному: святий залишався вірним вченню Церкви та навчав цього інших.

CREDO за матеріалами Aleteia.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #миколай, #новини тернопільщини, #новини тернополя, #тернопіль, #тернопільські новини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Історії з фронту від “князівського” воїна про піхоту, військову хитрість та полонених
22:20, 11 Липня, 2024

Історії з фронту від “князівського” воїна про піхоту, військову хитрість та полонених

Блоги

ТОП новини тернопільщини: