«Карантин вихідного дня» введуть на Тернопільщині уже завтра, 14 листопада. Відповідно, діятимуть додаткові обмеження. Таким є рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС), що відбулося 13 листопада.
Нагадаємо, відмовилися виконувати цю вказівку наразі лише у Тернополі. І це рішення лише поглибило давно існуючий конфлікт між обласною і міською владою щодо впровадження суворого карантину.
Перегляньте також:
- Тернопільський музей отримав експонати що нагадують про боротьбу кримськотатарського народу
- В’ячеслав Негода став на бік Тернопільського мистецького коледжу ім. Соломії Крушельницької
Отже, під час засідання обласної комісії ТЕБ та НС виступила начальниця управління охорони здоров`я ОДА Ольга Ярмоленко. За її словами, у Тернопільській області нині продовжують хворіти на COVID-19 аж 4 тисячі 178 осіб, причому 3 тисячі 431 особа перебуває на амбулаторному спостереженні, тобто лікується вдома.
– У закладах охорони здоров’я лежать 747 осіб, – додає вона. – Причому 194 особи – на кисневій підтримці через маску, 99– на кисневому концентраторі. До апарату штучної вентиляції легень (ШВЛ) підключені 20 пацієнтів. Окрім того, є 194 особи – з підозрою на COVID-19. За останню добу у лікарні поступило 36 осіб з коронавірусною інфекцією.
Стривожені таким станом, члени комісії підтримали рішення Уряду щодо запровадження «карантину вихідного дня» у нашій області. Також комісія ТЕБ та НС рекомендувала місцевим комісіям заборонити діяльність ринків у вихідні дні. Такі додаткові обмеження діятимуть вже у ці вихідні і аж до 30 листопада.
Голова обласної держадміністрації Володимир Труш, у свою чергу, наголосив, що зараз дуже важливо зменшити кількість контактів між людьми. Він звернувся до краян із проханням совісно поставитися до «карантину вихідного дня» задля зменшення числа хворих на COVID-19.
– Ми не хочемо вводити такий карантин, який був навесні, бо це негативно відіб’ється, перш за все, на економічній складовій, – каже пан Труш. – Тому не варто забувати про маски та правила запобігання поширенню вірусу. Нехтування карантинними засобами призводить до завантаження лікарняних ліжок, яких може не вистачити на всіх.
Наразі в ОДА визначили основні «гарячі» завдання: захистити медиків, дати їм можливість переформатувати роботу закладів, а також перезавантажити лікарняні ліжка.
– Ми докладаємо максимум зусиль, щоб ситуація в області не погіршувалася, – уточнює Володимир Труш. – Так, із початку місяця на Тернопільщині стало на 138 ліжок із підключенням до кисню більше. Наш край отримав близько 52-х мільйонів для проведення таких робіт. Однак багато залежить від кожного з нас. Тому я дуже прошу: залишайтеся вдома. Це допоможе зберегти ваше здоров`я!
До речі, участь брифінгу після завершення засідання комісії ТЕБ та НС брав і головний поліцейський краю Олександр Богомол. Він ще раз наголосив на відповідальності бізнесу за себе і своїх клієнтів, а також нагадав про штрафи, які очікують на порушників. Щоправда, якими будуть дії правоохоронців у «бунтівному» Тернополі він не уточнив. Міська влада, як відомо, просили поліцію штрафувати тільки тих, хто порушує норми карантину, але – не тих, хто працює із дотриманням санітарних вимог…
Довідка. Згідно з рішенням комісії, у період із 00 годин 00 хвилин суботи, 14 листопада, до 00 хвилин понеділка, 16 листопада, на території області заборонили:
– приймання відвідувачів у закладах громадського харчування (бари, ресторани, кафе тощо) – можлива лише торгівля на виніс;
– приймання відвідувачів у ТРЦ та інших закладах розважальної діяльності;
– робота магазинів, окрім продуктових (щонайменше 60% закладу має бути присвячено торгівлі продуктами, пальним, ліками, виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами);
– робота закладів культури, які проводять культурно-масові заходи (концерти, фестивалі, театральні заходи, кінопокази тощо);
– діяльність спортивних залів, фітнес-центрів, басейнів.