Місяць вересень виявився знаковим у житті (світлої пам’яті) відомого українського письменника Василя Ярмуша, котрий народився 15 вересня 1940 року, а 22-го – 1976 року відійшов у Вічність.
Під час засідання Тернопільського обласного літературного об’єднання Василя Ільковича згадували ті, хто його знав, кому пощастило з ним спілкуватися. Серед них краєзнавець Казимир Ярема, доктор мистецтвознавства, професор Олег Смоляк та просвітянка, краєзнавиця, письменниця Марія Назар. Олег Смоляк упорядкував книжку «Василь Ярмуш у споминах». У ній подано спогади родичів, друзів, колег, знайомих, однокласників та односельців, що розкривають життєвий і творчий шлях українського письменника. Висвітлено окремі епізоди, що стосуються становлення його як поета, сім’янина, організатора культурно-мистецького об’єднання «Розмай».
Перегляньте також:
- Всі пільги на проїзд залишаються: у Тернополі змінюється тариф на транспорт, який не буде більший, ніж в містах заходу України
- Під час довгих відключень світла більше 17 годин воду отримає лише частина тернополян, – ЗМІ
Марія Назар розповіла присутнім про посібник «Література рідного краю. Василь Ярмуш», який був надрукований три роки тому для вчителів української літератури. У ньому представлено конспекти за творчістю Василя Ярмуша (уривки із збірок «Казка про тебе», «Граніт і полум’я», «Допоки я живу», «Правди святе зерно»). Серед авторів посібника (О. Кожушко, К. Ярема, М. Крупа, Л. Венета, Н. Глад, Л. Тур) – Марія Назар із дослідницькою статтею «Незгасимий серця жар. Позакласний захід з літератури рідного краю для учнів 8-11 класів».
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2020/09/23/560cfd89a507c060d2e8c6739088767f.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2020/09/23/64cda8a5262f10c9190ca9b9f22b63de.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2020/09/23/2c570018214bec45fbd800fd7c573b6a.jpg)
Фото автора