Копію скульптури “Кременецької Мадонни” встановили у Кременці. Балюстраду розмістили перед собором Преображення Господнього – колишнього єзуїтського колегіуму. Про це розповів отець Володимир Буграк.
За його словами скульптуру з двох частин встановили на постамент, де з 1762 року до початку 20 століття стояв оригінал Мадонни.
Перегляньте також:
- Всі пільги на проїзд залишаються: у Тернополі змінюється тариф на транспорт, який не буде більший, ніж в містах заходу України
- Під час довгих відключень світла більше 17 годин воду отримає лише частина тернополян, – ЗМІ
![На Тернопільщині відновлюють "Кременецьку Мадонну"](https://d2bivpxs8ong2u.cloudfront.net/images/resize/952x1.78/630a266b68c2d881.jpg)
“Протягом осені дороблятимуть постамент під скультурою і дворик, на території якого встановили “Кременецьку Мадонну”. Автор оригіналу невідомий. Її безкоштовно відтворив кременецький скульптор Василь Горбачов по трьох світлинах. Робота тривала з середини серпня 2019 року”, – розповідає отець Буграк.
Кошти на скульптуру збирали парафіяни собору Преображення Господнього та волонтери.
![На Тернопільщині відновлюють "Кременецьку Мадонну"](https://d2bivpxs8ong2u.cloudfront.net/images/resize/952x1.78/2893fb76ba92dedf.jpg)
“Є кілька версій про знищення оригіналу скульптури Мадонни. Кажуть, скульптура була зруйнована у 50-х роках ХХ століття. Мадонну перемістили на подвір’я теперішнього жіночого Богоявленського монастиря, звідти вона зникла”, – каже Буграк.