2 вересня – 75-та річниця завершення Другої світової війни. У Тернополі представники влади і громадськості вшанували загиблих під час війни. Священики відслужили панахиду. Відтак присутні поклали квіти на могили полеглих та вшанували їх пам`ять хвилиною мовчання.
Заступник голови обласної державної адміністрації Ігор Гайдук зазначив, що Друга світова війна визнана найстрашнішою, найкровопролитнішою за всю історію людства, бо забрала життя більше шістдесяти мільйонів людей. До цих пір кожна українська сім’я має згадку або живих учасників тих трагічних подій.
Перегляньте також:
- Як потрапити в екіпаж танка “Leopard”
- Тернопільський музей отримав експонати що нагадують про боротьбу кримськотатарського народу
«Для України це національна трагедія, під час якої українці, позбавлені власної державності, змушені були воювати за чужі інтереси. За Україну воювали дві тоталітарні системи, що однаково не рахувалися з ціною людського життя. З різних причин на німецькому боці воювало до 250 тис. українців та до 50 тис. було мобілізовано до армій союзників Третього Райху. Ми пам’ятаємо усіх героїв, чия боротьба, самовіддана праця сприяли звільненню України від нацистів. Подвиг ветеранів Другої світової війни – еталон мужності та патріотизму. І скільки б не минуло часу, ми пам’ятатимемо, якою жахливою є війна і якою ціною дається перемога життя над смертю», – зазначив заступник голови обласної державної адміністрації Ігор Гайдук.
Довідково. Саме 2 вересня 1945 року на борту американського лінкора «Міссурі» було підписано акт про беззастережну капітуляцію Японської імперії. Від СРСР підпис під документом поставив українець, генерал-лейтенант Кузьма Дерев’янко. Тож офіційне завершення Другої світової війни 2 вересня 1945 року, а не 9 травня, як зазвичай вважається.