12 серпня 2020 року в головній книгозбірні області в рамках циклу онлайн-зустрічей з митцями нашого краю та України відбулася відеозустріч з поетом, офіцером Збройних сил України, учасником ООС, викладачем Національної академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного, підполковником Володимиром Тимчуком. Модерували захід освітянка, керівник національно-патріотичного клубу “Тризубець” Струсівської обласної санаторної школи-інтернат Оксана Бурега та військовий кореспондент, учасник АТО Ірина Скасків.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Сьомий рік в країні триває війна, військові захищають державу, українці ведуть боротьбу на інформаційному та волонтерському фронтах, а поети та письменники гіркі слова складають у зболені рядки. Як професійний військовий та творча особистість водночас, Володимир Тимчук не міг не сказати і своє слово про війну в літературній формі. На основі особистих емоцій та переживань, досвіду та емоцій інших, значною мірою натхненний мілітарною поезією авторів зарубіжних країн, яку він переклав, поет написав (і продовжує писати) багато творів. У 2016 році він став лауреатом премії імені Богдана Хмельницького за краще висвітлення військової тематики в творах літератури та мистецтва ( збірка “Вогнити!Вижити! Перемогти!”). Цю та інші збірки (“«Г.р:а-ні»”, “Зі сходом сонця”, “Азовом…Зіскрижалені” ) автор подарував бібліотеці, і протягом відеозустрічі учасники (бібліотекарі Тернопільщини та просто поціновувачі поезії) могли послухати окремі вірші, зокрема в авторському прочитанні. Модератори підкреслили, що у творах поета – гідність та патріотизм, героїзм та мужність, віра в перемогу та біль від втрат . Водночас тема війни тісно переплетена з тематикою любові. А в книзі «Г.р:а-ні» поєдналися поезія, графіка та… музика ( композиторка Любов Лукіна написала фортепіанні та оркестрові твори на прочитання віршів (мелодекламації) підполковника, і сюди увійшли ноти цих музичних творів).
Автор творить у різних жанрах та формах. В його творчому доробку є багато філософської та інтимної лірики, є хоку , цікаві “”ме жи слів’я”. Та найважливіще те, що слово його спонукає думати, діяти, любити, творити добро, “світло навколо себе. Україну в своєму осяганні”. Закликає до цього читачів, і сам так чинить ( зокрема, нещодавно долучився до благодійної ініціативи та надав поетичні збірки в якості лотів на аукціон “Мистецтво заради життя”).
Багато різних цікавих та важливих думок висловив пан Володимир. На жаль, не все встигли розпитати та почути, бо захід був обмежений в часі, але зустріч була корисною, цікавою, спілкування щирим та змістовним. На завершення прозвучали добрі побажання та сподівання на чергову творчу розмову.
Відеозапис зустрічі можна переглянути на ютуб-каналі Тернопільської ОУНБ та книжковій платформі «Прочитай. Книгозбірня» у соцмережі «Фейсбук».
Вікторія Дайвер