Протягом останніх восьми років 35 жителів Тернопільської області отримали статус постраждалих від торгівлі людьми. Про це повідомив начальник управління сім’ї та молоді облдержадміністрації Ігор Чорний 30 липня, під час прес-конференції з нагоди Всесвітнього дня торгівлі людьми.
«У І півріччі 2020 року до управління сім’ї та молоді облдержадміністрації звернулися двоє осіб, яким встановлено відповідний статус. Ці люди потрапили у сексуальну експлуатацію в Італію та ОАЄ», — повідомив Ігор Чорний.
Перегляньте також:
- Підприємці з Тернопільщини підозрюються у переправі чоловіків закордон
- Друге місце в Україні: ТНПУ лідирує за працевлаштуванням
Мінсоцполітики України у співпраці з суб’єктами, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, вже четвертий рік поспіль проводить загальнонаціональну інформаційну кампанію. Цьогоріч інформаційні акції пройдуть по всій Україні. Серед основних локацій — залізничні вокзали та кінотеатри.
«30 липня у Києві відкрилася Всеукраїнська виставка «Очікування Vs Реальність», мета якої — підвищення рівня обізнаності наших громадян щодо потенційної небезпеки нелегального працевлаштування. Це реальні історії реальних осіб, які стали жертвами торгівлі людьми. Виставка діятиме впродовж тижня, а потім експонуватиметься в інших містах України», — розповіла голова Всеукраїнської коаліції громадських організацій з протидії торгівлі людьми, координатор Національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігранта Марина Пасєчник.
Довідково:
Починаючи з 2000 року за допомогою до неурядових організацій звернулося понад 16 тис. українців, які постраждали від торгівлі людьми. Тенденція останніх років свідчить про те, що переважно в подібні ситуації потрапляють чоловіки.
Основними країнами, в які експлуатують громадян України залишаються Російська Федерація, Україна, Республіка Польща, Республіка Туреччина, ОАЕ.