Жертвою шахрайської пастки став 74-річний мешканець Тернополя. Чоловік втратив понад 250 тисяч гривень, “повертаючи кошти за неефективні препарати”, які він купував через інтернет. Повідомили в пресслужбі Нацполіції області.
Пенсіонер розповів поліцейським , що впродовж трьох років він в мережі інтернет замовляв ліки. Нещодавно до нього зателефонував незнайомець, який представився співробітником Департаменту соціального захисту. Він повідомив, що фірму, де купував препарати пенсіонер, підозрюють у торгівлі неякісною продукцією. Пообіцяв відшкодувати кошти за неефективні ліки. Чоловік погодився.
Перегляньте також:
- Всі пільги на проїзд залишаються: у Тернополі змінюється тариф на транспорт, який не буде більший, ніж в містах заходу України
- Під час довгих відключень світла більше 17 годин воду отримає лише частина тернополян, – ЗМІ
Аферисти ще декілька разів як соцпрацівники телефонували до пенсіонера. Обіцяли якнайшвидше повернути гроші, натомість вимагали у нього оплатити різні послуги: оформлення медстрахівки, документів, податок тощо. У підсумку пенсіонер перерахував на рахунки, які вказали шахраї, понад 250 тисяч гривень.
Відомості за цим фактом внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 190 ККУ – шахрайство.
За словами психолога обласної Нацполіції Михайла Козюка, шахраї – хороші маніпулятори, легко вміють входити в довіру та досягати бажаного результату:
“Якщо вирішили придбати якусь продукцію, або скористатися чиїмось послугами, завжди порадьтеся з рідними, близькими, спеціалістами в даних сферах”, – радить психолог.