Сьогодні, 16 липня, українці відзначають тридцяту річницю ухвалення Декларації про державний суверенітет України. Прийняття документа пришвидшило боротьбу за розбудову незалежної держави.
Декларації про державний суверенітет України. Державотворчий акт складався з 10 розділів, в яких детально окреслювались основи державного, політичного та економічного ладу України.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Декларація про державний суверенітет визначила республіканську форму правління, визначила суверенітет України як «верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади республіки в межах її території, незалежність і рівноправність у зовнішніх відносинах».
Реалізувати прагнення громадян було б складніше, якби не з’їзд Української Гельсінської спілки у Києві 29-30 квітня 1990 року. Там було зареєстроване нове об’єднання громадян – перетворення Гельсінської спілки в Українську республіканську партію (тепер «Республіканська платформа»). Про це зазначив очільник «Республіканської платформи» на Тернопільщині Руслан Кулик.
– Новостворена партія засудила комуністичну ідеологію, висловилася за націоналізацію власності КПРС в Україні. Головною програмною метою нової партії, на відміну від інших, проголошувалося створення Української незалежної соборної держави», – каже Руслан Кулик. – Партія «Республіканська платформа» – ровесниця важливого історичного документа доклала чималих зусиль задля досягнення цих важливих цілей.