За звітом Національного агентства з питань запобігання корупції, до реєстру щорічних е-декларацій до 1 червня дані подали 907 тис. осіб. Це на 84 тис. більше, ніж торік. Це значить, що в Україні збільшилася кількість чиновників, а робочі місця для робітничих професій ніхто й не збирався збільшувати. Через те люди масово втікають за кордон, села занепадають, населення зменшується, зменшується й розмір державної субвенції, – пише Голос Лановеччини.
От скажіть, для чого плодити об’єднані територіальні громади, які тільки спроможні виплачувати зарплату апарату, а на соціалку, медицину, освіту, культуру, спорт грошей не вистачає? Я вже мовчу за розвиток інфраструктури в селах, бо його нема. Одні тільки сварки, брехня і підлість. Це я про нашу Борсуківську ОТГ і її керівництво, а саме про голову Івана Друзя і його безглузде правління. Якби не він, то, може, наша громада й мала б перспективу в розвитку, бо ще б приєдналися села Снігурівка і Чайчинці. Але тамтешні люди категорично проти, відкрито про це заявляють, але їх не чують однопартійці Друзя, які насильно і підло пропихають це питання на рівні Уряду. Та їм нічого не вкипить, бо пішли проти волі людей. А без підсилення цих сіл і ще й з Шумського району від Борсуківської ОТГ залишиться тільки одна назва. Скільки коштів залучено до бюджету громади минулого року? А скільки інвестицій? Скільки учнів залишається у школах? Скільки в дитсадочках? А кому потрібна нова амбулаторія, хто там буде лікуватися, де візьмуть кошти на її утримання? А багато асфальту проклали в громаді? А де сонячна електростанція? Де, в якій школі нині синовецькі діти вчаться? Чим прославилася опорна школа громади? Де складає сміття «Наш добробут»? Які освітньо-культурні проекти впроваджено у нас, як це роблять в інших ОТГ? В моєму селі Великі Кусківці люди самі організовуються, коли треба щось зробити. І гроші свої вкладаємо. А що маємо з тої Борсуківської ОТГ?
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
От нині бурхливо обговорюють зарплату голови Лановецької ОТГ Романа Казновецького. За 2019 рік мер Ланівців задекларував 519 тис. 303 грн. Непогано я вам скажу. Але всім відомо, що йому зробили складну операцію на серці, то можна припустити, що це враховано й матеріальну допомогу на лікування.
Хай в Ланівцях зарплати високі, то там хоч роботу видно — багато хороших змін і мер постійно звітує про зроблене, не боїться на питання громади відповідати. Хоч є і свої мінуси. А що зробив голова Борсуківської ОТГ І.Друзь за всю каденцію на посаді? Добре, що зараз у вільному доступі є інформація про доходи всіх чиновників. Прочитав і не можу заспокоїтися: чому така несправедливість, така нерівність? Зарплату Друзь собі взяв за 2019 рік 247 тис. 677 грн. Його заступник В.Гудим — 194029 грн, секретар І.Хміль — 184609 грн, начальник відділу освіти О.Солонина — 160679 грн, директор КП «Наш добробут» М.Біляєв — 143576 грн. Старости: Т.Табас (Борщівка) — 162099 грн; В.Черній (Нападівка) — 141827 грн; П.Бондарець (В.Кусківці) — 131943 грн; А.Павлюк (Передмірка) — 162237 грн. Інші працівники апарату сільської ради: Г.Малюта — 178188 грн; Н.Прибит — 155569 грн; М.Каркіч — 170615 грн; Т.Світюк — 164224 грн; М.Ліпова — 116992 грн; Ю.Колісник — 65317 грн; В.Талабан — 133563 грн; О.Лахманюк — 154809 грн.
Я не проти великих зарплат, бо вони насправді не захмарні. Але за які заслуги? Ще мені цікаво, чому в старост така різниця? Це платить голова більше тим, хто йому вигідний? От бачите, шановні жителі громади, як бідує апарат Борсуківської сільської ради? Тільки їм і вигідно зберегти ОТГ на майбутнє. Бо більшість хоче розвитку. Ми хочемо хороших змін, хоча б таких, як в Ланівцях, у Вишнівці…
Петро БОНДАРЕЦЬ,
староста с.Великі Кусківці