Для задоволення потреб роботодавців у висококваліфікованих кадрах, швидкої адаптації безробітних до умов конкретного виробництва державна служба зайнятості організовує на замовлення роботодавців стажування зареєстрованих безробітних безпосередньо на майбутніх робочих місцях. Це різновид підвищення кваліфікації з метою удосконалення практичних знань, умінь, навичок, професійного рівня і ділових якостей у межах наявної професійної освіти.
За 4 місяці 2020 року за направленнями Тернопільської обласної служби зайнятості професійне навчання проходили 880 безробітних, з них 461 – стажувався на конкретних робочих місцях у 333 роботодавців за 114 професіями та спеціальностями. З них: 6 учасників АТО, 2 переселенці, 14 осіб з інвалідністю. Завершили стажування 350 краян.
Перегляньте також:
- Тернопільський музей отримав експонати що нагадують про боротьбу кримськотатарського народу
- В’ячеслав Негода став на бік Тернопільського мистецького коледжу ім. Соломії Крушельницької
Найбільше підвищували кваліфікацію трактористи-машиністи с/г виробництва, продавці, водії, кухарі, слюсарі, кравці, медсестри, менеджери.
Найбільш успішною була співпраця з підприємствами сільського господарства і сфери послуг, закладами охорони здоров’я, торгівлі та громадського харчування.
Так, до прикладу, у січні–квітні 2020 року 42 безробітних краян стажувалися на агропідприємствах ПАП «Аркадія», ПП «Оберіг», ТОВ «ВФ «Плотича Агро», у ФГ «Ковалівське нове». Про це повідомив директор Тернопільського обласного центру зайнятості Василь Олещук.
Це вигідно роботодавцям, оскільки дає можливість:
– зекономити кошти – оплата навчання здійснюється за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття чи на безоплатній основі;
– забезпечити підприємство, установу чи фірму необхідними фахівцями, відтак – покращити якість продукції або послуг;
– зекономити час та зусилля, щоб знайти необхідного робітника, адже сам готує для себе майбутнього працівника;
– самостійно визначити тривалість (до 3 місяців) навчання, взяти участь у складанні індивідуальних навчальних планів і програм з урахуванням особливостей виробництва.
Безробітному під час навчання державна служба зайнятості:
– надає матеріальну допомогу відповідно до законодавства України;
– компенсує фактичні витрати на проїзд до місця навчання і назад;
– забезпечує іногороднім безоплатне проживання у гуртожитку.
Шановні роботодавці! Запрошуємо до співпраці! Деталі – за тел. у Тернопільському обласному центрі зайнятості – (0352) 52-55-57 або у місцевому підрозділі служби зайнятості.