Про те, що на Тернопільщині будують незаконні мініГЕС, самовільно перегороджують річки нещодавно говорили під стінами Тернопільської ОДА. Як зробити так, щоби влада чула про такі випадки і діяла відповідно закону? Однією із пропозицій було відновлення роботи робочої групи з питань екології. Такий досвід роботи вже був у членів громадської організації “Протидія корупції та моніторинг екології “Скеля”.
“Ми знову готові розпочати роботу і вирішувати екологічні питання. Коли за однім столом збираються люди з різними повноваженнями проблему набагато легше вирішити. Кожен бере на контроль частину питань і потім разом звітуємо.” – каже керівник “Скелі” Андрій Об’єщик. Таку пропозицю вирішили надати чиновникам під час наступної зустрічі.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
За минулий рік почастішали випадки встановлення міні гідроелектростанцій. За словами голови ГО «Екоальянс» Олександра Філя річки, особливо у період маловоддя, реагують дуже боляче на такі дії. З плином часу вода перестає бути питною. “У нас наступив період маловоддя. Об’єм стоків річок зменшився на 50%. Якщо ставиться ГЕС. Все – річка мертва.” Саме це підтвердив учасник і ініціатор зустрічі громадський діяч Борис Гора, який слідкує за групами у соціальних мережах, де люди виставляють фото річок, що нищаться від гребель. На зустріч екоактивіст приїхав не сам, а зі своїм котом Бабаєм, який вже не вперше присутній на екозахисних міроприємствах.
Зустрічі вирішили проводити регулярно раз у два тижні саме на площі біля пам’ятника Степану Бандері, щоби можна було обмінятись думками і спланувати дії по захисту довкілля. Саме питанню незаконної споруди-греблі між с. Мишковичі та с. Буцнів, яка перегородила річку Серет, буде присвячена зустріч “Четвер о четвертій. Як незаконні малі ГЕС руйнують річки” Запрошують долучатись до події усіх небайдужих. Андрій Об’єщик для прикладу розповів про засідання, на якому були присутні представники “Скелі” і через їх аргументи дозвіл на побудову споруди не дали. Але її такі побудували і експлуатують незаконно зараз.
Зустріч запланована на 4 червня у четвер о 16 годині. Мова піде про те чому те, що приносить вода – гілки чи пляшки – прибираємо без проблем, а то чим гатять річки люди – чомусь прибрати проблема?… Говоритимуть про екологічні проблеми області так, щоби почула влада. Кіт Бабай знову запитає очільників області: “Чому незаконно перегороджують річки нашої області?”
Багато буде “Чому?”. Запрошуються небайдужі мешканці Тернопільщини, представники ЗМІ, представники влади, правоохоронці, юристи, екологи, зоозахисники, волонтери, молодь, пенсіонери.