На Тернопільщині немає спеціальних пунктів утилізації масок, рукавиць та костюмів, які використовують лікарі при роботі з пацієнтами з COVID-19. Про це Суспільному повідомив начальник обласного управління охорони здоров’я Володимир Богайчук. За його словами, 22 лікарні області наприкінці лютого підписали договір з київським підприємством, яке забирає медичні відходи і утилізовує їх.
Медсестра реанімаційного відділення Тернопільської дитячої лікарні Раїса Романів розповіла, що перед тим, як запакувати і викинути використані засоби захисту, їх замочують у спеціальному дезінфікуючому розчині.
Перегляньте також:
- Підприємці з Тернопільщини підозрюються у переправі чоловіків закордон
- Друге місце в Україні: ТНПУ лідирує за працевлаштуванням
Щодня у дитячій лікарні збирають від 5 до 15-ти пакетів з використаними масками, рукавицями, костюмами, – каже заступниця медичного директора Галина Юрик:
“Після того, як працівник здійснив маніпуляцію по догляду за хворими в стаціонарі чи забір на ПЛР-дослідження, він знімає костюм, поетапно, як того вимагає алгоритм. Далі в спеціальних баках ми це замочуємо, знезаражуємо, після того в нас є політеленові мішки, ми складаємо туди використаний і обеззаражений одяг і відносимо в контейнер на вулиці”.
За словами Галини Юрик, двічі на місяць мішки з використаними індивідуальними засобами забирають працівники Київського товариства з обмеженою відповідальністю “Екологічні переробні технології”:
“Це київська фірма, яка має ліцензію, підтверджену санітарною та екологічною службами. Ми уклали з цією фірмою договір”.
В інфекційному відділенні Тернопільської лікарні швидкої допомоги станом на сьогодні перебуває 8 хворих на коронавірус. З ними контактують за зміну близько 20 медпрацівників, каже головний лікар Ярослав Чайківський. Щодня використовують 40-50 комплектів захисних комбінезонів:
“Є спеціальні баки в інфекційному відділенні, вони потім маркуються. Лікар, який виходить від пацієнта з боксу, проходить через рамку, яку ми встановили, відбувається знезараження того одягу, далі складають” .
Як повідомив Ярослав Чайківський працівники київського товариства забирають контейнери щотижня. Договір із цим підприємством підписали на початку карантину в березні.
Начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Володимир Богайчук розповів, як утилізують використані засоби захисту в районних лікарнях:
“У нас укладена угода з фірмою, яка займається утилізацією біонебезпечних відходів. У кожному лікувальному закладі є спеціально виділені для цього кімнати, де після того, як використовуються засоби захисту, вони складаються і відвозяться на утилізацію. Почали ми працювати з Монастириського району. Це район, в якому було найбільше поступлень. Були скарги жителів, що навколо лікарні валяються халати і так далі. Це неправдива інформація, тому що люди, які використовували одноразові халати, а це люди, які працювали при наданні ургентної допомоги, невідкладної допомоги, які були у вогнищі пораження коронавірусною інфекцією, їхні засоби захисту максимально відповідально складали”.