1 травня по всій Україні відбулись солідарні акції працівників екстреної медичної допомоги. Сирени “швидкої допомоги” лунали в різних містах України символізуючи вимогу до держави виплатити обіцяних 300% до окладу. До акції протесту долучилися працівники Тернопільського обласного центру екстреної медичної допомоги.
Що пообіцяв міністр. Втричі більшу зарплату для медиків
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Ще на початку квітня міністр охорони здоров’я України Максим Степанов повідомив, що фельдшери та водії швидкої, так само, як і лікарі, отримають надбавки 300% до окладу. Тобто їм оклади збільшать втричі.
“У списку спеціальностей є, зокрема, і всі посади “екстренки” – в пункті про лікарів інших спеціальностей, що зайняті лікуванням лабораторно підтверджених випадків Covid-19”, – зазначив тоді міністр охорони здоров’я.
Яка ситуація з обласною “швидкою”. Акції протесту – через відсутність 300% надбавки
Відбулася попереджувальна акцію протесту і її головна вимога – гідна оплата праці, яку обіцяла центральна влада, а щоб їх почули – увімкнули сирени “швидкої”.
«Де наші підвищені зарплати?”, – запитали медики в очільника Міністерства охорони здоров’я. Працівники екстреної медичної допомоги кажуть, що працюють на роботі з підвищеною небезпекою, виїжджають до людей з підозрами на коронавірус, сумлінно виконують свою роботу, а обіцяної владою компенсації за це не отримали. «Всі лікарі не задоволені пустими обіцянками влади. Розповідають, що чули різні факти, зокрема, що тим, хто працюють з хворими на коронавірус, зарплату збільшать на 300%, але досі цього немає!», – наголошують медики.
Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (так звана “швидка допомога”) є обласною структурою і гроші мали б надійти з державного бюджету. Також не було жодних доплат з обласного бюджету медикам області. Натомість, у нещодавньому інтерв’ю «Лівому берегу» губернатор Тернопільщини Володимир Труш вкотре “перевів стрілки” на місцеві бюджети та заявив, що «органи місцевого самоврядування насправді мали б дофінансовувати медпрацівників…».
Яка ситуація у районах лікарнях. Медики з Тернопільщини скаржаться на відсутність зарплатні за березень
Як розповіла в інтерв’ю платформі «Файне місто» Галина Михайлівна – молодша медична сестра у Почаївській лікарні, обіцяні державою доплати медичні працівники Почаєва не отримали.
“Доплати не отримали. Отримали лише зарплату за квітень. Як було нараховано. 1300 грн дали авансу, і 2680 грн – зарплати. Разом – 3900 гривень. За березень нам не дали. Доплати не було ніякої, – каже медик. Ми не їмо вчорашнім днем, і не живемо вчорашнім днем. Їсти хочеться завжди. І не тільки їсти. Платити комунальні послуги, от чого за березень не дати?” – справедливо обурюється медсестра.
Яка ситуація у Тернополі. З міського бюджету дофінансували зарплату та виплатили премії
З державного бюджету України було профінансовано лише 70% витрат на заробітну плату лікарям міських лікувальних установ Тернополя. Хоча відповідно до законодавства України, держава має фінансувати 100% зарплати. У цій скрутній ситуації з міського бюджету було дофінансовано 30% зарплати медиками. Крім того, медичні представники, залучені до боротьби з COVID-19, отримали премію по 10 тис. гривень. Ці кошти профінансовані з міського бюджету Тернополя.
Загалом премію отримали 303 медичні працівники з комунальної лікарні швидкої допомоги, міської лікарні №2 та 3, дитячої лікарні та Центру первинної медико-санітарної допомоги. Премії були виплачені премії лікарям, медичним сестрам, лікарям-консультантам, працівникам лабораторії, лікарям та медичним сестрам загальної практики сімейної медицини, які задіяні до боротьби з COVID-19.