Емоційна залежність від партнера: як позбутися і зберегти відносини

Опубліковано:
5 Травня, 2020 о 23:43

Емоційна залежність, всупереч поширеним помилкам, не важлива складова стосунків, а скоріше патологія. Розуміючи той факт, що емоційно залежні люди страждають втричі більше інших і після діагностування у собі даної форми залежності, з нею потрібно боротися негайно і рішуче.

Розберемося:



1. що таке емоційна залежність і чому вона виникає?

2. як емоційна залежність псує наші стосунки з партнером і чим загрожують наслідки такої залежності?

3. як почати позбуватися від емоційної залежності прямо зараз?

Емоційна залежність

Емоційна залежність, як і більшість залежностей, визначається як щось не саме позитивне. І, як будь-який психологічний термін, звісно, пускає коріння ще в дитинстві.

Емоційно залежні люди бачать в своїх близьких умовний центр Всесвіту, довіряючи їм цілком і дозволяючи управляти своїм життям, впливати на прийняття рішень і навіть на загальний емоційний стан. Чи варто говорити про те, як це позначається на стосунках двох людей, якщо партнер емоційно залежного не відчуває такої ж довіри?

При чому тут мати?

Емоційну залежність людини пов’язують з раннім дитинством. Психологи вважають, що якщо до півтора років (в період найбільш сильної прив’язаності між матір’ю і дитиною) дитина не отримала достатньої уваги, тепла і турботи від матері (наприклад, вона розривала контакт з немовлям), то в більш дорослому віці це може привести до емоційної залежності від інших близьких людей.

Хто в особливій групі ризику?

Як не дивно, але ті, хто частіше керуються емоціями. Це люди з емоційної структурою існування по системі бодінаміки. Вони частіше наполягають на емоційному контакті, тактильному прояві почуттів і важко переживають будь-які емоційні потрясіння.

Як емоційна залежність псує наші стосунківи з партнером і чим загрожують наслідки такої залежності?

Емоційна залежність стає причиною того, що людина перекладає на партнера відповідальність за: 1) прийняття будь-яких рішень; 2) свої ж емоції; 3) своє життя.

Як правило, емоційно залежна людина намагається контролювати свого партнера. Психологи пов’язують це зі страхом такої людини втратити партнера.

Крім того, саме через таку залежність у стосунках ці люди стають практично нестерпними – постійно вимагають любові, уваги, розуміння і прояви почуттів. Часто партнери емоційно залежних людей просто не витримують цих нескінченних вимог і приймають рішення розірвати такі стосунки, що призводить до погіршення і без того нестабільного психологічного стану.

Як почати позбуватися від емоційної залежності прямо зараз?

Приймаючи рішення боротися з будь-психологічною проблемою, спершу потрібно розглянути опцію походу до фахівця. Будь-які дитячі травми найкраще лікуються комплексної терапією.

1. Відпустити необхідність контролювати інших

Хоча ми часто плутаємо емоційно залежних людей з пасивними або покірними людьми, це не завжди так. Емоційно залежні люди можуть бути майстерними маніпуляторами.

Чим менше ти відчуваєш контроль над своїм життям, тим більше ти вимагаєш його від інших людей (і тим більше намагаєшся їх контролювати). Це може привести до емоційних маніпуляцій і до одержимості контролем, який завдає шкоди не тільки нам, а й нашим близьким.

Навіть якщо у тебе є причина контролювати когось іншого, маніпулювати почуттями і діями іншої людини неправильно. Контроль над іншими людьми є контрпродуктивним для нашого щастя і насправді відштовхує наших партнерів, змушуючи їх вважати нас зламаними людьми.

2. Визнай, що іноді ти сама – твій найгірший ворог

Доводячи себе до емоційно-напруженого стану і чекаючи від партнера якогось підступу, ми часто додумуємо всілякі дурниці і починаємо в них вірити. Якщо ти не будеш критично ставитися до себе і дозволиш іншим людям приймати рішення без твого впливу, позбутися емоційної залежності стане набагато простіше.

3. Перестань перекладати відповідальність за свої вчинки, дії і емоції на інших людей

Якщо тобі здається, що твій партнер винен у всьому і завжди робить тебе ще нещасніше, то пора брати себе в руки і згадувати про те, що ніхто не зможе подбати про твій емоційний стан краще тебе самої. Шукаючи винних і вважаючи, що все (тільки не ти) налаштовані проти тебе, ти поступово починаєш втрачати контроль над власним життям. Пам’ятай про те, що з собою завжди можна домовитися і тільки з себе завжди можна вибити залізобетонні обіцянки.

4. Навчися чути і слухати себе

Спілкування з іншими людьми, безперечно, дуже важливий аспект нашого існування. Але якщо не вміти слухати і чути себе, а також не бути в гармонії з собою, то і спілкуватися з іншими не вийде. Ти завжди будеш набагато вимогливішими до уваги інших, поки не почнеш проявляти увагу до себе самостійно.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #відносини, #емоції
Коментарі





Опілля квас
Інтерв'ю
Володимир Драбчук
09:43, 28 Вересня, 2024

Ветеран війни з Тернополя іде в гори у військовій амуніції, аби зібрати кошти для піхотинців

ТОП новини тернопільщини: