У Тернопільській єпархії ПЦУ розповіли, як освятити паски, переглядаючи Пасхальне богослужіння онлайн. Кілька важливих настанов представники церкви опублікували на сторінці єпархії у Facebook:
«Якщо ви не маєте змоги освятити пасхальне приношення іншим способом чи придбати вже освячене, то наводимо інструкцію як це зробити при перегляді Пасхального богослужіння онлайн.
Перегляньте також:
- Тернопільський музей отримав експонати що нагадують про боротьбу кримськотатарського народу
- В’ячеслав Негода став на бік Тернопільського мистецького коледжу ім. Соломії Крушельницької
– Перед початком богослужіння приготуйте пасхальне приношення, святу воду та (бажано) освячене зілля, яким будете окроплювати кошик.
– Наприкінці богослужіння священик чи архієрей буде читати молитви на освячення паски та іншої поживи.
– Після закінчення читання молитов, коли священнослужитель буде промовляти “Благословляється і освячується пожива ця”, візьміть зілля і тричі хрестовидно покропіть святою водою пасхальне приношення. Якщо нема зілля і нічого, що можна було б використати для окроплення, можна це зробити просто долонею.
– Важливо пам’ятати, що пожива освячується не самим окропленням, а саме читанням молитов. Окроплення є символічним знаком сходження Божественної благодаті і не заміняє молитви, а доповнює повноту священнодії.
Також варто розуміти, що молитви читаються саме на освячення пасхальних страв, що символізує закінчення посту. Не варто під час цього освячення разом з паскою та їжею окроплювати святою водою хрестики чи ікони, якщо ви не збираєтесь їх їсти.
На фото – владика Нестор освячує паски після Пасхальної літургії у храмі Різдва Пресвятої Богородиці. 8 квітня 2018 року», – йдеться у повідомленні.