Сьогодні маємо цікаву знахідку ретро світлин першої половини ХХ ст. Кадри стосуються селища Золотий Потік, яке знаходиться в Бучацькому районі Тернопільської області. Населений пункт знаходиться за 24 км від Бучача, на півдні Тернопільської області.
На першому фото можемо побачити браму Золотопотіцького замку — пам’ятку архітектури національного значення, фортифікаційний комплекс XVI-XVII ст. Фундаторкою замку є Марія Амалія Могилянка. Замок було зведено коштом брацлавського воєводи Стефана Потоцького та його дружини Марії Амалії Могилянки-Потоцької на рубежі XVI-XVII ст. В 1676 році замок захопили і зруйнували турецько-татарське військо під проводом бейлербея Дамаску Ібраґіма-паші «Шейтана». Замок був спалений, найбільш зруйновані були наріжні та в’їзна вежі. Пізніше замок був відбудований, це сталось на початку XVIII століття.
Перегляньте також:
- Місто Чортків: ретроспектива на столітніх світлинах
- Всі пільги на проїзд залишаються: у Тернополі змінюється тариф на транспорт, який не буде більший, ніж в містах заходу України
На другому фото можемо побачити домініканський костел. Видно, що на фото домальовані обриси будівель. Можливо це зробив фотограф, чим хотів фото зробити кращим.
Тетяна Яцечко-Блаженко
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2020/04/10/f79f4948e6791fd3836ae429d335e597.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2020/04/10/b09a556ddaa1a24515b5adbac6aa0d74.jpg)
Джерело фото: szukajwarchiwach.gov.pl