В останню неділю першого весняного місяця – 29 березня, о 3 годині, жителі Тернопільщини переведуть годинники на 1 годину вперед.
Перехід на літній час встановлено згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13.05.96 №509. За її умовами, на території України визначено такий порядок обчислення часу: час другого часового поясу (київський час) з переведенням щорічно годинникової стрілки: в останню неділю жовтня о 4 годині на 1 годину назад, а в останню неділю березня, о 3 годині – на 1 годину вперед.
Перегляньте також:
- Тернопільський музей отримав експонати що нагадують про боротьбу кримськотатарського народу
- В’ячеслав Негода став на бік Тернопільського мистецького коледжу ім. Соломії Крушельницької
Нагадаємо, у вересні 2011 року Верховна Рада скасувала переведення годинників, зробивши літній час постійним, а вже у жовтні того ж року скасувала це рішення.
Щоб присовуватись до зміни часу і відповідно до нового режиму дня, лікарі радять раніше засинати, щоб сон тривав не менше 8 годин. Почати робити це рекомендують уже за тиждень до переведення годинника. Зокрема, треба: лягати спати щодня на 15 хвилин раніше, ніж у попередній день, перед сном провітрювати приміщення, температура у кімнаті має бути 18-20 тепла, варто забезпечити тишу і темноту, бажано вимикати телефони та інші прилади, які можуть завадити сну, бажано не вживати перед сном міцний чай, каву та алкоголь, а вечеряти потрібно не пізніше, ніж за 2-3 години перед сном.
Медики зауважують, що найбільше перехід на літній час відчують люди, які мають проблеми з кров’яним тиском та захворюванням серця.
Катерина Богуславська