На нашій планеті двічі на рік наступають дні, коли ніч і день тривають по 12 годин – дні рівнодення. Астрономи пояснюють, що навесні у день весняного рівнодення 20 чи 21 березня Сонце переходить з південної півкулі неба в північну, тобто перетинає небесний екватор. Головна астрономічна обсерваторія НАН України заздалегідь назвала дату і час дня весняного рівнодення або початку астрономічної весни, 2020 – 20 березня, 9 год 35 хв.
У рівнодення Сонце сходить точно на сході і заходить точно на заході, а на лінії екватора в день рівнодення можна побачити Сонце прямо над головою. З цього моменту день стає щодня довшим, а ніч, відповідно, коротшою. Астрономічна весна буде тривати від весняного рівнодення до літнього сонцестояння.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Цієї весни день був особливим ще і тим, що у нічному небі відбулось з’єднання планет Марса та Юпітера – така подія відбувається раз на двадцять років, а переддень спостерігачі могли побачити у небі міні парад планет Сатурна, Марса та Юпітера. Тернопілян перший день астрономічної весни потішив снігопадом. Цю подію побачило набагато більше людей, ніж з’єднання Марса та Юпітера.