Вчора, 4 березня, у стінах Верховної ради України було обрано нового Прем’єр міністра України та практично повністю змінився склад уряду.
Депутати «Голосу» відмовилися брати участь у формуванні «нового уряду Януковича».
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Парламентська фракція «Голосу» припинила участь у позачерговому засіданні Верховної Ради перед пакетним голосуванням за новий уряд на чолі з новопризначеним прем’єр-міністром Денисом Шмигалем.
Представник партії «Голос» з Тернопільщини Максим Черкашин цілком підтримує своїх однопартійців і вважає, що вчорашні події у парламенті ще раз показують, що нам знову пропонують «кота у мішку», а не вирішення існуючих економічних та соціальних проблем в Україні.
«Нас «зробили» по формі, порушивши Статтю 205 Регламенту Верховної Ради України, в якій йдеться «…кандидат на посаду Прем’єр-міністра України за пропозицією депутатських фракцій (депутатських груп) до розгляду питання на пленарному засіданні Верховної Ради зустрічається з депутатськими фракціями (депутатськими групами) та відповідає на їхні запитання. Кандидатура Прем’єр-міністра України попередньо розглядається на засіданні комітету, до предмета відання якого належить таке питання, який надає Верховній Раді своє рішення не пізніше ніж у чотириденний строк з дня внесення відповідного подання Президентом України». Відповідно цього не було, – наголошує Максим Черкашин. – Далі нас «зробили» по змісту, підсунувши «котів у мішку» часів Януковича, ще й оптовим голосуванням».
Так українцям вкотре запропонували ніби то нові обличчя в уряді, а насправді.
Ілля Ємець (МОЗ) – з грудня 2010 по травень 2011 року був міністром охорони здоров’я в уряді Миколи Азарова.
Вадим Гутцайт (Мінмолодьспорт) – до 2019-го мав бізнес в Росії, є фігурантом корупційного скандалу та фальсифікації перемоги у конкурсі.
Ігор Уманський (Мінфін) – пов’язаний з історією виведення 79 мільйонів гривень, які замість будівництва «Охматдиту» пішли Саші Януковичу. А Віктор Янукович свого часу призначив його на посаду глави Служби зайнятості.
Марина Лазебна (Мінсоцполітики) – за Януковича очолювала Держслужбу зайнятості.
Арсен Аваков (МВС) – все ще на випробувальному терміні? Справу Шеремета розкрито, знущання над волонтерами припинилось, чи про рюкзаки вже всі забули?!
Саме тому, депутати партії «Голос» відмовилися брати участь у формуванні «нового уряду Януковича» та покинули залу для голосування Верховної ради України.
Довідка : склад нового уряду України
Вадим Пристайко – віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції
Олексій Резніков – віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій
Михайло Федоров – віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації
Олексій Чернишов – міністр розвитку громад та територій
Арсен Аваков – міністр внутрішніх справ
Ігор Уманський – міністр фінансів
Сергій Бессараб – міністр у справах ветеранів
Вадим Гутцайт – міністр молоді та спорту
Ілля Ємець – міністр охорони здоров’я
Владислав Криклій – міністр інфраструктури
Марина Лазебна – міністр соціальної політики
Денис Малюська – міністр юстиції
Олег Немчінов – міністр Кабінету міністрів
Дмитро Кулеба – міністром закордонних справ України
Андрій Таран – міністром оборони України.
Поки що вакантними залишаються посади міністрів агропромислового комплексу, культури, економіки, енергетики та освіти і науки.