Сергій Надал: покрокова інструкція реєстрації дитини до першого класу онлайн

Опубліковано:
4 Березня, 2020

З 1 березня 2020 року у Тернополі розпочала роботу онлайн-сервіс запису дітей у школи та в позашкільні навчальні заклади, а саме гуртки, секції, на відділи музичних та художніх шкіл, у ДЮСШ тощо. 

Прозоро та відкритоПрацюватиме електронна реєстрація для запису дітей до цих установ на основі технології Blockchain, яка унеможливлює зміни чи видалення черг. Сервіс дасть можливість тернополянам прозоро користуватися правом черги на зарахування у вибрану освітню установу.

Як розповідає міський голова Сергій Надал, запуск нових сервісів у Тернополі – це послідовна робота міської ради в рамках Концепції електронного урядування.

«Це наш черговий крок до перетворення Тернополя на Smart City, – зазначає очільник Тернополя. – Наразі до системи вже підключені усі школи, а також 13 закладів зі сфери мистецтва, спорту та тих установ, які підпорядковані міському управлінню освіти і науки. Серед переваг нової системи – це неможливість в ручному режимі щось змінювати до внесених даних, відтак – гарантована прозорість і відкритість у прийнятті рішень щодо зарахування в освітні установи. Це зручно для батьків, адже подати заявку на зарахування дитини в заклад батьки можуть самостійно у будь-який час».

Як буде працювати система зарахування у 1-ий клас тернопільських шкіл?

1. Один із батьків реєструється на порталі https://school.bloqly.com/#;

2. Вносить дані дитини, обирає школу за місцем проживання;

3. Впродовж 10-ти робочих днів один з батьків приносить заяву на зарахування у вибраний заклад та перелік документів, необхідний для зарахування;

4. Отримує сповіщення на електронну пошту щодо підтвердження зарахування.

Право на першочергове зарахування мають:

– Діти, місце проживання яких закріплене за територією обслуговування;

– Діти, які є випускниками дошкільного підрозділу цього закладу освіти (за наявності);

– Діти працівників цього закладу освіти;

– Діти, які є братами та/або сестрами учнів цього закладу.

За наявності вільних місць до 15 червня зараховуються інші діти, які зареєстровані на території громади, відповідно до черги. Уже після 15 червня на вільні місця відбувається зарахування дітей з інших населених пунктів.

Аналогічно система працює для зарахування дітей у позашкільні заклади:

1. Один із батьків реєструється на порталі  https://gurtok.bloqly.com/#/;

2. Вносить дані дитини, обирає бажані установи та напрямки;

3. Впродовж 15-ти днів один з батьків приносить заяву на зарахування у вибраний заклад та перелік документів, необхідний для зарахування (у окремих випадках – 5 робочих днів);

4. Отримує сповіщення на електронну пошту щодо підтвердження зарахування. У ті установи, де потрібно здавати вступний іспит, рішення про зарахування/незарахування надходить після проходження іспиту.

Найбільш поширені питання, з якими звертаються батьки учнів 

Питання: Чи захищені дані моєї дитини у системі?

Відповідь: Так, усі дані захищені. Дані усіх дітей можуть переглядати лише адміністратори школи та управління освіти і науки. Інші батьки або сторонні особи доступу до перегляду даних вашої дитини не мають.   

Питання: Якщо я не маю електронної пошти/не вмію користуватися системою, як відбудеться процес зарахування моєї дитини у перший клас?

Відповідь: У такому випадку вас може зареєструвати на електронну чергу відповідальний адміністратор у школі.

Якщо у бажаній школі, відповідно до черги, буде вільне місце, ваша дитина буде навчатися у цьому закладі. Якщо ж вільного місця не буде, і не буде вільних місць у школі, яка закріплена за територією вашого проживання, у такому випадку вашій дитині запропонують третій варіант, де будуть вільні місця і яка буде наближена до території вашого проживання. 

Питання: Якщо я хочу, щоб моя дитина відвідувала школу, яка не відноситься до території нашого проживання?

Відповідь: Ви можете подати заявку у будь-яку школу. У випадку, якщо дитина проживає не за місцем обслуговування школи, така заявка буде розглядатися відповідно до черги, але за наявності вільних місць (орієнтовно наприкінці травня). 

Питання: Якщо мені прийшло підтвердження про зарахування дитини у школу, але я передумав/змінилися обставини. Яким чином скасувати заявку?

Відповідь: У вашому кабінеті на порталі https://school.bloqly.com/# є можливість відслідковувати статуси розгляду усіх поданих вами заявок. Також у вас є можливість «Скасувати заявку». Це означає, що заявка буде скасована і пропаде у черзі. Якщо у вас буде необхідність повторно подати документи про зарахування дитини у школу, вам доведеться подати електронну заявку ще раз, яка опиниться під новим порядковим номером. Також будьте уважні, адже якщо одна школа підтвердить ваше зарахування, тоді заявки на зарахування у інші заклади будуть автоматично відхилені системою. У такому випадку відновити номер у черзі буде неможливо, тому вам доведеться повторно подавати електронну заявку.

Питання: У скільки шкіл маю право подати електронну заявку на зарахування у перший клас?

Відповідь: У декілька шкіл. Проте у школу, яка обслуговує ваш будинок, вас зараховують першочергово, тоді, як у інші вибрані вами установи, ваша заявка буде розглядатися лише за наявності вільних місць. 

Питання. Що буде, якщо батьки/законний представник не принесуть у школу необхідних документів впродовж 10-ти робочих днів після електронної реєстрації? 

Відповідь: Така заявка буде відхилена. Батьки/законний представник зможуть повторно подати заявку на зарахування, яка опиниться у черзі під новим порядковим номером. Проте відновити попереднє місце у черзі буде неможливо. 

За матеріалами пресслужби ТМР

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #Надал, #новини тернопільщини, #новини тернополя, #тернопіль, #тернопільські новини, #учень, #школа
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Василь Тракало
09:43, 6 Червня, 2024

До професійного свята. Інтерв’ю з головою Тернопільської обласної організації НСЖУ Василем Тракалом

Блоги

ТОП новини тернопільщини: