Нагадаємо, нещасний випадок з вибухом газу у сільському клубі трапився в селі Угринів Підгаєцького району, 3 січня. Постраждали восьмеро дітей, віком від 12 до 17 років. Імовірна причина вибуху – витік природного газу. У поліції за даним фактом внесли дані до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 2 статті 272 ККУ – порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою.
Наразі життю хлопців нічого не загрожує, однак вони ще повинні довгий час проходити реабілітацію.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Оздоровлюються у санаторії
Для того, щоб пришвидшити відновлення пошкоджених частин тіла, четверо дітей лікуватимуться у санаторії «Медобори» в селі Конопківка. Вони почали лікування 18-го лютого. За збігом обставин, саме під час заселення дітей у санаторій почалась паніка серед жителів сіл, що розташовані біля закладу оскільки цей санаторій був у списку можливих місць, куди могли привезти евакуйованих з КНР людей.
– До нас у санаторій прибули четверо дітей після стаціонарного лікування на реабілітацю, – каже директор санаторію «Медобори» Вались Мартинюк. – Після опіків для відновлення корисні сірко-водневі ванни, масажі та інші засоби в доповнення до звичайного лікування. З лікарем дітей ми вирішили, що реабілітація в санаторії триватиме 10 днів. Якщо все буде добре, то для дітей проведуть ще один курс реабілітації в санаторії.
Діти почувають себе добре. Троє старших дітей проходять реабілітацію самі, а найменший – разом з мамою.
Місце для оздоровлення визначили лікарі. «Медобори» обрали через те, що там проводять необхідні процедури та є хороші умови для проживання.
– Ми поспілкувалися з директором санаторію і вирішили, що це краще місце для оздоровлення дітей після опіків, – каже головний лікар обласної дитячої лікарні Григорій Корицький. – Наразі на реабілітації в санаторії перебуває чотири дитини. Також ще четверо діток прибудуть на лікування згодом. Двоє з них перебувають в обласній лікарні на стаціонарному лікування, один хлопчик – у Києві, а один – вдома на амбулаторному лікуванні. Я дуже вдячний усім людям, які долучалися та допомагали у лікуванні дітей, бо у них були опіки відкритих частин тіла, опіки дихальних шляхів, отруєння продуктами горіння і баротравма, адже був вибух.
Який стан дітей зараз
Діти, яких перевели у Санаторій «Медобори», у задовільному стані. Однак лікування та реабілітація ще триватиме довгий час. На щастя, хлопці залишились живі та йдуть на покращення.
– Діти в гарному стані, враховуючи опікові травми, – розповідає Григорій Корицький. – Складність була ще й в тому, що 3-го січня, коли стався вибух, були вихідні дні і по суті всі заклади та аптечна мережа не працювала, тому долучались волонтери. У першу добу усім дітям надали необхідну допомогу. Операції тривали до самого ранку. Дуже великий обсяг роботи зробили лікарі. Ми хочемо, щоб до літніх канікул діти були повністю здорові.
Головний лікар обласної лікарні пояснює, що діти потребують реабілітацію, щоб відновити функції пошкоджених частин тіла. Опікові рани загоюються, але потрібно провести оздоровлення дітей. З ними працюють психологи та педагоги.
Після десятиденного лікування в санаторії чотирьох дітей, якщо все буде добре, на реабілітацію відправлять ще чотирьох – двох хлопців після виписки з обласної лікарні, хлопчика який лікувався у Києві та який на амбулаторному лікуванні вдома.
– Діти потрапили у лікарню 3-го січня у важкому стані, – розповідає обласний експерт з комбустіології та лікуючий лікар дітей Ярослав Головатий. – Діти вже пройшли три періоди опікової хвороби. Вже наступив період реконвалесценції, по простому кажучи – період відновлення. Саме в цей період, щоб якнайменше були виражені косметичні дефекти, щоб відновити функціонування суглобів, фалангів пальців та інших частин тіла, потрібно проводити реабілітацію. Дуже позитивний ефект дають сірководневі води. Також діти проходитимуть і інші процедури.
Як розповідає лікар, діти отримали компресійний одяг, щоб косметичні дефекти були виражені якнайменше.
– Після 10-ти денного курсу реабілітації вони зможуть побути вдома, навіть піти до школи, а через 2 – 3 місяці можна буде повторити курс лікування, – каже Ярослав Головатий. – Ми планували оздоровлення хлопців вже давно, адже відновний період проходить тоді, коли заживають ранки і потрібно вчасно починати реабілітацію.
Як розповідає мама одного з хлопчиків пані Марія, її син ще перебуває у лікарні.
– Загрози для життя дітей уже немає, але потрібен час на відновлення, – каже пані Марія. – Деякі діти зараз в санаторіїї, ми ще маємо проходити лікування. Лікарі роблять все для того, щоб діти одужали. Ми на це дуже сподіваємось, але потрібно ще багато часу.
Також пані Марія розповідає, що діти усім забезпечені і необхідності допомоги волонтерів немає.
«Тернопільгаз» сприятиме лікуванню
– З першого дня ми долучилися до допомоги дітям і я щиро вдячний усім лікарям, які надали допомогу дітям. – каже керівник ПрАТ «Тернопільгаз» Олег Караванський. – З перших днів ми спілкувалися з головним лікарем, про те, яку допомогу ми можемо надати. Тому ми сприяли тому, щоб медикаментозне забезпечення було у першому обсязі. Ми стараємось зробити все, щоб батьки не витрачали ніяких коштів на лікування. Всі витрати на перебування дітей у санаторії ми беремо на себе. Також, якщо знадобиться повторна реабілітація, або стоятиме питання пластичні операції, то ми звичайно будемо цьому сприяти.
Також Олег Караванський каже, що наразі триває слідство і поліція шукає відповідальних за вибух у сільському клубі с. Угринів Підгаєцького району.
– Поки триває розслідування, ще рано спішити з висновками, – каже керівник КП «Тернопільгаз». – Звичайно, я розумію, що там є і наша вина. Я, як батько та дідусь, розумію цю біду. І навіть якби нашої вини не було, то ми все одно допомагали б. Ми хочемо, щоб дітям було комфортно і щоб вони ні в чому не відчували потреби.
Лікарі роблять усе для того, щоб восьмеро дітей, які постраждали у наслідок вибуху, якомога швидше повернулися до звичного життя.