У світлиці Центральної міської бібліотеки відбулась презентація двох незвичайних казкових книг – «Соломійка в країні Байдужості», авторами якої є діти та «Вузлик казок» Ірини Мацко. Надруковані шрифтом Брайля за сприяння Віталія Ткачука голови Волинського обласного осередку Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії». Студія згаданого друку «Braille Studio» працює у Луцьку.
Автори першого проєкту, а це «Українські посиденьки» (Володимир Вакуленко-К, Валентина Бутенко і ГО «Соцінтел») зробили добру спільну справу: так для дітей із вадами зору з’явився «Вузлик казок» від Ірини Мацко. До слова. Письменник та громадський діяч Володимир Вакуленко-К. влітку презентував свою збірку дитячих віршів «Лелечині ключі» із згаданим шрифтом у Національному музеї літератури України («Світ книжок на кінчиках пальців»). Книги, які виготовлені за принципами універсального дизайну, для згаданих діток – велика радість.
Перегляньте також:
- Друге місце в Україні: ТНПУ лідирує за працевлаштуванням
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
«Історії тих, хто бачить серцем» (Ірина Мацко) – другий проєкт, який тривав упродовж минулого року. Це була цікава й насичена праця: майстер-класи із гончарства, валяння вовни, малювання, виготовлення рамок.
Організатори проєкту: ГО «Творчий простір ОРЕЛІ», Леонід Бицюра, Олександр Хома, Тернопільська міська ЦБС Світлана Козелко, Медіа лабораторія MediaLab в ПК Березіль – Оксана Ратушняк, ВТ «Просвіта» НаталяТурчин. Варто нагадати, що завдяки відомій у Тернополі студії Medialab, була озвучена спільна історія-казка “Соломійка в країні Байдужості” та хрестоматія для 3-4 класів дітьми-учасниками проєкту – театральним гуртком «Мельпомена».
Під час презентації діти, які брали участь у проєкті, отримали в подарунок книги. На зустріч завітали бібліотекарі міста, педагоги, батьки. Це добра благословенна справа – і вона тільки початок всіх наступних, не менш цікавих.
Фото: Валентина Семеняк