Із закінченням десятиріччя закінчилась чинність Закону про екологічну політику до 2020 року, який був прийнятий у 2010. З 1 січня нового року вступила в дію нова стратегія екологічної політики до 2030. Тарас Демкура, віце-президентом ICC UKRAINE із сталого розвитку, збереження довкілля та енергоефективності, розповів на свої сторінці у Фейсбук, до чого готуватися бізнесу.
Екологічна стратегія 2030 буде реалізовуватися у два етапи:
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
1. Товари та послуги мають відповідати європейським вимогам, оптимізація системи моніторингу стану навколишнього середовища та дотримання законодавства, а також розвиток екологічно відповідального підприємництва до 2025 року.
2. Партнерське залучення до здійснення природоохоронної діяльності як державних структур, так і місцевих влад, громадських організацій, суб’єктів господарювання та приватного сектору до 2030.
Новий затверджений документ передбачає такі основні цілі на наступні 10 років:
1. Встановлення екологічної суспільної свідомості, популяризація сталого виробництва і використання, налагоджування зв’язків між науковими діячами й державними інституціями, залучення громадського сектору до процесу прийняття рішень та якісне поінформування громадян щодо екологічних питань.
2. Сталий розвиток природних ресурсів України передбачає інтегрування нової стратегії в раціональне лісоуправління, збереження ландшафтного різноманіття, видів рослин і тварин та регуляція впливу містобудування на навколишнє середовище. Також має вступити в дію рішення щодо можливості використання диких тварин лише стаціонарними зоопарками.
3. Залучення екологічної політики до процесів соціально-економічного розвитку країни, серед завдань якого – присутність екологічного фактору серед програм розвитку на всіх державних рівнях, створення сприятливих умов для залучення інвестицій в природоохоронний сектор.
4. Охорона екосистем та здоров’я громадян від негативних екологічних наслідків, введення сталої системи управління відходами, використання інформаційно-технологічної системи управління ризиками.
5. Впровадження жорсткішої системи покарання за нанесення шкоди навколишньому середовищу, модернізація кадрової політики щодо фахової підготовки, поліпшення законодавства у сфері охорони природного середовища.
Тож український бізнес має орієнтуватися на прийдешні зміни вже зараз: підприємництво вже неможливе окремо від екологічних умов сьогодення. В час втрати природних ресурсів у першу чергу бізнес має діяти відповідно до міжнародних екологічних стандартів.
Це ще одне підтвердження, що наш проект Життя в стилі ECO – Територія особистого розвитку, який допомагає екологізувати як окремі домогосподарства, так і цілі бізнеси – актуальний як ніколи!