Вже не вперше знайомимо наших читачів із цікавими фото, які були зроблені в місті Заліщики. Зараз маємо кілька світлин із зображенням місцевих красунь. Фото датуються міжвоєнним періодом, а саме 1930-ми роками.
Дівчата одягнені в місцевий народний одяг.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Якщо вас цікавить тема народного вбрання Заліщицького Подністров’я, то вам варто ознайомитись із науковою публікацією Оксани Сем’яник.
Дослідниця розповідає про чоловічий та жіночий одяг регіону у ХІХ-поч. ХХ ст. Що стосується жіночого одягу, то вона зазначає, що жіночі сорочки ХІХ – початку ХХ ст. вишиті переважно геометричним орнаментом. Рослинний орнамент набув розповсюдження у 1920-х рр. Починаючи із 30-х рр. ХХ ст., рослинний орнамент трактується більш реалістично. Стилізовані квіткові мотиви виконуються гладдю та хрестиком. У селах Новосілка, Богданівка, Угриньківці, Щитівці як доповнення до вишивки чорного кольору, прийшла насичена, яскравих кольорів вишивка квіткових орнаментів. Буденні сорочки
прикрашалися легкою вишивкою навколо розрізу пазушки, на подолі кінцях рукавів та у місцях з’єднання деталей крою.
Досить цікавим є головний убір дівчини на третьому фото, здається на те, що це наречена. Адже віночок дуже схожий на святковий. Якщо у ваших родинних альбомах є подібні фото, то надсилайте, ми їх обов’язково опублікуємо.
Тетяна Яцечко-Блаженко