Польща єдина країна Шенгенської зони та країна ЄС, законодавство якої передбачає, що негромадяни Євросоюзу, які перетнули кордон у рамках безвізового руху, тобто за біометричним паспортом без візи, також мають право на роботу, якщо оформлять додаткові документи, вже прибувши на місце працевлаштування.
Тепер ті, хто хотів би знайти роботу в Польщі, можуть приїхати в рамках безвізу та самі знайти вакансію і отримати необхідні документи для працевлаштування в країні над Віслою.
Перегляньте також:
- Польща запроваджує нові вимоги для міжнародних автомобільних перевезень її територією
- Чотириденний робочий тиждень – як працювати менше і заробляти більше
Безвізовий українець у Польщі має право легально просити у держави про дозвіл на працю або про так зване “освядчення” – декларацію про намір працевлаштування іноземця.
Паніка серед українських роботодавців розпочалась ще 11 червня 2017 року, з дати підписання безвізового режиму з ЄС, але тепер коли українці їдуть набагато дальше чим Польща в пошуках роботи, а в самій Польщі бракує “рук”.
Що стосується українського ринку праці то тут ситуація дедалі гірша, середня зарплата коливається від 6500-7000грн./міс. Тепер знайти звичайного продавця без досвіду роботи приміром за 5000грн/міс. на практиці дедалі складніше.
Якщо колись український роботодавець, обирав між спеціалістом і випускником ВНЗ, та схилявся до другого через менші витрати, то тепер навпаки але брак як спеціалістів так і випускників ВНЗ з кожним днем збільшується в геометричній прогресії.
В українських роботодавців вихід один збільшувати зарплату та оптимізовувати виробництво, або закривати підприємство, адже це нестача вільних “рук”, обставина що не зумовлена кон’юнктурою ринку.