Пріоритетні напрямки розвитку Тернопільської міської територіальної громади (МТГ) на 2020-2021 роки вже відомі. Ба більше, плани, складені чиновниками мерії, незабаром ухвалять на сесії міської ради.
Автором проекту рішення «Про Програму економічного і соціального розвитку Тернопільської МТГ на 2020-2021 рр.» є начальниця міського управління економіки, промисловості й праці Тетяна Корчак.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Саме вона і запропонує депутатам затвердити відповідну Програму. Як тільки це зроблять, виконавчий комітет муситиме забезпечити виконання відповідних заходів. Контроль за виконанням цього рішення покладуть на постійну комісію міської ради з питань економіки, промисловості, транспорту і зв’язку, контролю за використанням комунального майна, зовнішніх зв’язків, підприємницької діяльності, захисту прав споживачів та туризму (голова – Іван Зінь). Документ – доволі об’ємний, у паперовому вигляді «потягне» майже на 80 сторінок, тож «Терен» зауважив лише найцікавіше.
Отже, пріоритетними напрямками розвитку Тернопільської МТГ є:
– конкурентоспроможна економіка громади (у тому числі – створення умов для розвитку бізнесу, зокрема, облаштування індустріального парку «Тернопіль»);
– підвищення комфортності життя мешканців громади (зокрема, розвиток дорожньо-транспортного, логістичного потенціалу та новітніх систем зв’язку);
– створення умов для високої якості життя (у тому числі – забезпечення надання якісних транспортних і соціальних послуг).
Серед очікуваних результатів – збільшення кількості малих та середніх підприємств на 10 тис. населення до 120 одиниць і навіть створення сільськогосподарського кооперативу. Окрім того, планують збільшення обсягу капітальних інвестицій на одного жителя до 20,9 тис.грн, а зростання обсягу іноземних інвестицій – до 348 дол США.
Окремим блоком у документі вказаний розвиток туристичної галузі. Зокрема, збільшення туристичного потоку очікують за 2 роки на 9,5%. У планах також – ремонт інженерних мереж у 110 житлових будинках, міжпанельних швів у 23 будинках, 37 покрівель, 15 фасадів і виступаючих конструкцій у будинках.
На дорогах міста має з’явитися не менше 10 низькопідлогових нових автобусів середнього класу. Вдосконалити повинні і діючу мережу парковок. Що цікаво, будівництво автовокзалу у районі Підволочиського шосе також є у Програмі. Не забули у ній ані про екологію, ані про розвиток сіл, що ввійшли до складу МТГ. Навіть рівень офіційної середньомісячної заробітної плати у громаді має зрости на 15,2%.
У прогнозах чиновників є і збільшення надходжень до бюджету громади:
– від плати за землю (оренди земельних ділянок і земельного податку) – на 8,2%;
– від продажу земельних ділянок – на 17,6%;
– впровадження прозорих і конкурентних процедур відчуження земель;
– ефективне і раціональне використання земель комунальної власності…
Це питання, очевидно, заслухають уже на найближчій сесії міської ради. Коли вона відбудеться, наразі не відомо, але низку цікавих питань до засідання вже приготували.