Експозиція під назвою «Ім’я, вписане в історію Тернопілля», присвячена життю та творчості Сергія Антоновича Сірого, талановитого поета-пісняра, журналіста і заслуженого діяча естрадного мистецтва України, відкрилася в Тернопільському краєзнавчому музеї в день його народження, 11 листопада.
Експозиція розповідає про життєві та творчі стежки, здобутки, розкриває багатогранність таланту Сергія Антоновича. Тут представлено численні фото, документи, газетні матеріали, нагороди (деякі з них посмертні), книги, диски й касети з піснями, вірші поета. Можна подивитися навіть на особисті речі митця – зокрема, його темні окуляри від сонця, в яких пана Сірого часто можна було побачити на вулицях Тернополя.
Перегляньте також:
- Всі пільги на проїзд залишаються: у Тернополі змінюється тариф на транспорт, який не буде більший, ніж в містах заходу України
- Під час довгих відключень світла більше 17 годин воду отримає лише частина тернополян, – ЗМІ
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2019/11/14/1ce41ea542475d0f398eb028a7419128.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2019/11/14/e52dec520593c368f2c83b988eeba25c.jpg)
Дружина митця Галина Михайлівна Сіра щиро вдячна музею за ініціативу створення експозиції, що триватиме протягом трьох тижнів. Вона з радістю подарувала експонати для виставки і подальшого зберігання в фондах закладу.
З творчістю Сергія Сірого знайомий, мабуть, чи не кожен тернополянин. Адже на його слова створено понад 200 пісень. Серед них – ода рідному місту, пісня «Наш Тернопіль». Багато людей є поціновувачами його еротичної лірики. В доробку поета є й віршовані казочки для дітей. Важливе місце в творчості займала доля держави. За проникливу пісню-реквієм «Чорний ворон», присвячену подіям на Сході України, він отримав третю (посмертну) «корону» на конкурсі «Коронація слова» у 2018 році.
– Незважаючи на досягнення високих творчих вершин, в житті чоловік був надзвичайно скромною та доброю людиною, – розповідає дружина. – Він був дуже домашній, але після нашої спільної поїздки в Литву полюбив подорожі. Після цього багато подорожував і в кожній поїздці шукав «родзинки», щось особливе. Багаті враження від звичаїв і життя людей, незвичайних місць дарували йому творче натхнення, – з теплом згадує пані Галина.
Сергій Сірий любив поезію, пісню, любив дружину, рідне місто, любив світ і життя… І залишив усім у своїх рядках девіз – «Ти живи, щоб любити»…І сам він житиме у людській пам’яті та щедроврожайній творчості завжди.
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2019/11/14/2b66b0fe13ca85425c9aa050f3638ed6.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2019/11/14/474f1db864fb94dc7e2cfa7c3580c529.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2019/11/14/16f5743584b399e9285310d46cd910b3.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2019/11/14/658d62045ca94e7e32c098738e68bb24.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2019/11/14/4d0bfb3e93298da96951958e4a665408.jpg)
Максим Скасків