4 листопада, в Тернопільський обласний краєзнавчий музей завітав з презентацією виставки персональної колекції «Значки та медалі Тернопілля» Михайло Тимошик, відомий громадсько-політичний діяч, краєзнавець та колекціонер. До слова, пан Михайло минулого року став лауреатом найпрестижнішої обласної премії в галузі культури за створення довідково-енциклопедичних каталогів фалеристики нашої області. Саме він є першим серед колекціонерів Тернополя, хто наважився показати свої надбання громадськості.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
З вітальним словом до присутніх звернувся Олександр Смик, начальник управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради, видатний бард, поет і драматург. Він привітав Михайла Тимошика з його величезним здобутком в галузі фалеристики.
«Саме Михайлу Тимошику належить ідея першої обласної виставки нумізматів, фалеристів і в цілому колекціонерів Тернопільщини. Схожі презентації раніше відбувалися виключно в Одесі», – уточнив Олександр Смик.
На виставку, в якості гостей, завітали також міський голова Тернополя Сергій Надал та голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук.
«В Тернополі є чимало колекціонерів, нумізматів, людей, що збирають значки, медалі, нагороди, монети. Досить часто це є приватні колекції, які, на жаль, не доступні для більшості тернополян. Тому дуже добре, що людина, яка має таку велику і цікаву колекцію, виставляє її на загальний огляд, щоб всі бажаючі могли прийти і подивитися. Тим більше, що чимало значків і медалей з експозиції є унікальними і свідчать про багату історію нашого міста», – зазначив Сергій Надал.
Отож, за словами Михайла Тимошика, його колекція налічує понад півтори тисячі значків та медалей, а в каталозі «Значки та медалі Тернопільщини» описано близько двох тисяч. Найчастіше трапляються екземпляри, пов’язані з геральдикою, певними подіями і датами, а також військові, подарункові і спортивні відзнаки. Ще, як зазначив власник колекції, дуже багато значків та медалей як для українських міст, так і на експорт за кордон, робили Тернопільський комбайновий завод і виробниче підприємство «Ватра».
«Найбільше з своєї колекції я горджуся, мабуть, спеціальним значком полку, що знаходився в Тернополі за роки перебування міста під Польщею, відзнакою «Бій на горі Лисоня» з Бережанщини і значком «Спортивний знак Поділля», що датується 1939 роком», – сказав пан Михайло.
Михайло Тимошик розповів, що перші невеличкі спроби презентувати свою колекцію він робив ще тоді, як починав збирати значки і медалі. За два роки після виходу каталогу фалеристики кількість екземплярів значно зросла, адже у пана Михайла з’явилося більше прихильників, людей, які також мали колекції на різну тематику, але не вміли і боялися проаналізувати і систематизувати свої напрацювання. Загальна ціна даної колекції точно не встановлена, але, за словами власника, становить орієнтовно 2-3 тисячі доларів.
Зараз Михайло Тимошик не тільки збирає значки і медалі, а й бере участь у їх оформленні, створенні дизайну і випуску. Зокрема, у його колекції є навіть екземпляр «значка з майбутнього», а точніше – відзнака байкерського з’їзду, який пройде у Тернополі в 2020 році.
«Крім фалеристики, цікавлюся діяльністю колишнього Тернопільського фарфорового заводу, готую каталог і презентацію його продукції. Хай би там як, та колекції – це наша історія, історія Тернопілля. В нас є що показати світу!», – зазначив пан Михайло.
Виставка надбань серед значків і медалей Михайла Тимошика триватиме у музеї до кінця тижня, тому усі бажаючі ще мають можливість прийти і на власні очі побачити унікальну колекцію, якій немає рівних у Тернополі.
Юлія Іноземцева