4 листопада о 19:00 год. тернопільські активісти запрошують до пам‘ятника Степану Бандері (навпроти ОДА) вшанувати пам’ять Катерини Гандзюк.
4 листопада – день смерті активістки.
Перегляньте також:
- Тернопільський музей отримав експонати що нагадують про боротьбу кримськотатарського народу
- В’ячеслав Негода став на бік Тернопільського мистецького коледжу ім. Соломії Крушельницької
– Катя загинула в результаті нападу на неї 31 липня 2018 року в Херсоні. вона боролася за життя 96 днів, – розповідає одна з організаторів акції Юлія Ковальчук. – 96 днів пекельного болю, операцій і постійного приниження з боку правоохоронців, які з першого ж дня займалися порятунком вбивць.
За цей рік покарано лише 5 виконавців, яким не вдалось втекти у перший тиждень після скоєного злочину. Вони отримали мізерні строки. Замовники і організатори відомі, але досі на свободі.
– Вони дозволяють собі ігнорувати суди, пресу, громадськість, – додає співорганізатор акції, в.о. голови ТО ВО “Автомайдан” Юлія Гесюк. – Вони вірять в те, що вже уникли покарання. Але вони помиляються.
Акція відбудеться у сорока містах України.
У переддень річниці смерті Катерини СБУ і Генпрокуратура обіцяють оприлюднити нові факти у розслідуванні.
– Розшук одного із ключових фігурантів справи, основного організатора нападу Олексія Лєвіна, проводиться у тісній взаємодії з Інтерполом, окремо залучені спецслужби деяких країн, – зазначив керівник Головного слідчого управління СБУ Богдан Тиводар. – Як було встановлено, ще 19 серпня 2018 року він виїхав за кордон. Розслідування замовних вбивств є одним із найскладніших у світовій практиці. СБУ звертається до всіх небайдужих громадян повідомляти правоохоронним органам будь-яку інформацію, яка допоможе встановити його місцезнаходження.
Керівник слідства додає, що розглядають усі версії, які могли стати причиною нападу на Катерину, насамперед пов’язані з її звинуваченнями посадовців області у зловживаннях.