В мережі Інтернет вдалось знайти відео на якому можна побачити місто Тернопіль 1944 року. Автором хроніки часів Другої світової війни про Тернопіль є британський «Пате-журнал» (фр. Pathé-journal), який регулярно знімав короткі фільми в першій половині ХХ ст. Проте лише зараз в епоху оцифрування плівок ці відео вдалось розшукати та представити нашим читачам.

Ймовірно на відео ми бачимо звільнення міста Тернополя 1944 року від нацистської окупації. З історії відомо, що в період нацистської окупації (1 серпня 1941 — квітень 1944) місто підпорядковувалося дистрикту «Галичина». Місто стало окружним центром Генерального губернаторства. Посадником міста у 1941-1944 роках був доктор Осип Гринкевич.В роки війни, як бачимо на відео місто та його будівлі зазнали значних руйнувань, деякі були втрачені назавжди для нащадків. Під час Другої Світової війни Тернопільський став також був повністю знищений.

Тетяна Яцечко-Блаженко

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #відео, #новини тернопільщини, #новини тернополя, #ретро, #тернопіль, #тернопільські новини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Василь Тракало
09:43, 6 Червня, 2024

До професійного свята. Інтерв’ю з головою Тернопільської обласної організації НСЖУ Василем Тракалом

Блоги

ТОП новини тернопільщини: