«Я надіюся, мене почули всі поліцейські області», – Олександр Богомол

Опубліковано:
29 Жовтня, 2019 о 11:43

Олександр Богомол – останній головний міліціонер області і перший начальник Головного управління Національної поліції Тернопільщини.

На керівній посаді правоохоронної системи він перебуває більше п’яти років. Чим гордиться Олександр Миколайович? Які головні його здобутки чи промахи на посаді?Зрештою, запитань до нього може бути дуже багато. Тим паче в сьогодення, коли суспільство очікує гучні «посадки» фігурантів в економічних злочинах.

Наприклад, як ведеться розслідування у кримінальних провадженнях, пов’язаних з внесенням змін до Генерального плану забудови Тернополя чи по так званих інвестиційних угодах? І, звичайно, ніяк не оминути розмови про замах на ректора ТНЕУ Андрія Крисоватого.

Про це та багато іншого в годинному інтерв’ю з генералом поліції третього рангу, начальником Головного управління Національної поліції України в Тернопільській області.

(Розмова відбулася 22-го жовтня)

Декілька тез-відповідей з інтерв’ю

Про подолання внутрішньої корупції в тернопільській Національній поліції

– Перше, чим я можу погордитися. Коли призначалися керівники різних рівнів за якісь винагороди на посади, коли звання отримували за матеріальні блага, в нас за цих п’ять років таких моментів не було. Внутрішня корупція, яка, на жаль, була, можливо, зараз є, але якщо є, то лише точкова, не системна.  Тобто система внутрішньої корупції, я вважаю, що поборена. І в нас немає таких прикладів.

Про рівень злочинності

– Падає. Станом на дев’ять місяців, мінус сім відсотків по рівні злочинності. Це ніби не значна цифра, але це 250 злочинів. І якщо ми візьмемо такі злочини як крадіжки, то їх, наприклад, на 20 відсотків менше. Це досить серйозна цифра, станом на перших шість місяців року. Зараз на 13% за дев’ять місяців. Мінус 23% по тяжких і особливо тяжких злочинах.

Про залежність долі Олександра Богомола від долі Арсена Авакова

– Моя доля особисто? Згідний. В нас чітка вертикаль. І ми виконуємо чіткі накази. Доля кожного керівника і працівника поліції залежить від того, як він буде працювати – в першу чергу. […] Як начальника міліції (я вже був останнім начальником міліції і першим начальником поліції, так склалась доля) мене призначав міністр внутрішніх справ Арсен Борисович Аваков. Він підтримав моє перепризначення вже як поліцейського на начальника ГУНП. І вкінці кінців моя подальша доля на цій посаді, на якій зараз працюю, залежить від голови Національної поліції, який безпосередньо є моїм начальником, і міністра внутрішніх справ, з яким він погоджує призначення або звільнення керівників ГУНП. Скільки буде працювати Богомол, Клименко чи Аваков, то… (сміється – ред.)

Про поліцейських, яким Тернопільська міська рада надавала земельні ділянки неподалік тернопільського озера одним масивом.

– Коли була ця інформація, що в нас сім працівників отримали земельні ділянки, які є поряд. Особисто з ними не спілкувався. Через своїх підлеглих я передав: якщо ви будете отримувати цю землю і побудуєте на ньому будинки чи посадите сад, я вам потисну руку.

Перешкоджати цим людям і отримувати земельні ділянки, я не мав права і заборонити також.

Але якщо: ви відчуваєте, що вас хочуть втягнути в якусь схему і ви в ній вкінці кінців опинитеся… схему надурювання (скажу таке негарне слово) нашої громади і мене особисто, бо я теж учасник тернопільської громади, тоді буде неприємно. Тоді я з такими людьми працювати далі не буду.

І поки я буду працювати націй посаді, вони ні підвищень по кар’єрній драбині не будуть мати, ні якихось преференцій для допомоги.

Я надіюсь, що ці хлопці більше туди не потраплять (в схему – прим. ред.). Я навіть з ними говорити не хотів і не хочу говорити. Я їм дякую, що вони всі написали звернення і відмовилися. Я надіюся, що мене почули всі поліцейські області.

Про розслідування економічних злочинів у зв’язку з ліквідацією Департаменту захисту економіки та їхніх обласних управлінь. Чи поставлені такі розслідування на паузу?

– Ні-ні. Ніхто на паузу розслідування не буде. По всіх матеріалах, якими займалося Управління захисту економіки, а далі й займається, тому що ці працівники, які там працюють, вони не перестали бути працівниками поліції. Поки триває ліквідаційний процес, вони мають розшукові справи…

Про розслідування правопорушень, які стосуються земельних схем в місті Тернополі. «Похудання» парків, інвест-угоди. Розслідується також Головним слідчим управлінням МВС.

– Ми по інвест-угодах, які якраз пов’язані з Генпланом, пов’язані з парками, які «похудали» на гектари, маємо аналогічне провадження в Головному управлінні. Не я його розслідую, навіть не я контролюю і навіть не знаю деталей. Але всі слідчі дії, які проводилися підпорядкованими мені слідчими за керуванням цими (ГСУ МВС – ред.), ми виконували вчасно, надавали відповідну документацію…   

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #богомол, #новини тернопільщини, #новини тернополя, #поліція, #тернопіль, #тернопільські новини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Василь Тракало
09:43, 6 Червня, 2024

До професійного свята. Інтерв’ю з головою Тернопільської обласної організації НСЖУ Василем Тракалом

Блоги

ТОП новини тернопільщини: