Сьогодні в Тернополі вшанують 75-річчя депортації українців з їхніх етнічних територій

Опубліковано:
8 Вересня, 2019 о 10:43

Сьогодні, 8 вересня, в Тернополі вшанують 75-річчя початку депортації українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини.

За оцінками істориків у 1944-1951 роках було примусово переселено позбавлена домівок  близкьо 700 тисяч переселенців.



Пам’ять про ці події вшанують у Тернополі молитвою, яка розпочнеться об 11:30 біля пам’ятника жертвам депортації у сквері імені Андрея Шептицького (навпроти ЦУМу). Після поминального богослужіння тут відбудеться мітинг-реквієм.

А о 13:00 в українському домі «Перемога» пройде презентація відеофільму «Орнаменти долі. Спогади учасників» про події, пов’язані з депортацією українців з їхніх етнічних територій.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #депортація, #Лемківщина, #новини тернопільщини, #новини тернополя, #річниця, #тернопіль, #тернопільські новини
Коментарі
Вуличне радіо




Статті
Інтерв'ю
Ігор Целип
22:43, 4 Грудня, 2025

Ми більше не живемо в чужій тіні, – співак Ігор Целип про чотири роки культурного спротиву

Блоги
mtPBS
ТОП новини тернопільщини: