Сьогодні, 29 серпня депутати Тернопільської облради вирішують чи зберегти лабораторію контактної корекції зору у складі «Тернопільської університетської лікарні». Це одне із двох питань, які були внесені на розгляд 5-го пленарне засідання 11 сесії обласної ради. Про це повідомляють у Тернопільській обласній раді.
Нагадаємо, 8.07.2019 р. на сайті обласної ради була зареєстрована петиція «Просимо зберегти лабораторію контактної корекції зору у складі комунального некомерційного підприємства “Тернопільська університетська лікарня” Тернопільської обласної ради та відстояти право тисяч наших краян на повноцінний зір!». Її зареєструвала Тетяна Табалюк. У петиції, зокрема, йдеться:
Перегляньте також:
- Друге місце в Україні: ТНПУ лідирує за працевлаштуванням
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
«Голові Тернопільської обласної ради Овчаруку В.В. До Вас звертаються колектив та пацієнти лабораторії контактної корекції зору. У зв’язку з реорганізацією комунального некомерційного підприємства «Тернопільська університетська лікарня» Тернопільської обласної ради головний лікар 5 липня 2019 р. видав наказ про ліквідацію підрозділу, що функціонує з 1981 року і має понад 15000 пацієнтів. Просимо допомогти зберегти унікальну методику, яка повертає зір людям із захворюваннями рогівки, найчастіше кератоконусом. Мова йде про складні випадки, де окуляри не є ефективними і навіть трансплантація не допомогає. 90 % пацієнтів після пересадки рогівки повертаються до нас з метою підвищення їх зору цим же способом. Ми надаємо платні послуги по підбору і виготовленню жорстких контактних лінз за індивідуальними параметрами з нового газопроникного матеріалу. Вартість такої послуги у межах 1000 грн. М’які контактні лінзи, які продаються в оптиках області, не забезпечують достатнього зору у вказаних ситуаціях. Склеральна лінза, що пропонується на заміну у приватних клініках столиці, коштує більше 5500 грн. Ми ж відновляємо зорову функцію до 50-100 %. Багато наших пацієнтів досягли високих чинів у різних сферах, зокрема військовій, що особливо актуально сьогодні. Після ліквідації лабораторії тисячі людей, близько третини з яких користуються лінзами більше 30 років, приречені на інвалідність по зору. Таких лабораторій ще три в Україні – у Києві, Одесі та Кривому Розі. Допоки не буде введена страхова медицина, яка у країнах Європи покриває вартість лінз при кератоконусі, давайте не забирати можливість у жителів Тернопільської та прилеглих областей вирішувати проблеми з їх зором територіально доступно за помірну плату. Так, ми не приносимо лікарні надприбутків, але ми й не використали ні копійки з держбюджету України. Ми надаємо медичні послуги на висококваліфікованому та належному рівні, що підтверджено світовими фахівцями. Ми отримали патенти на винахід по наших способах корекції зору і представляли їх на європейських конгресах, зокрема Eurokeratoconus (Бордо, Франція, 2011), 2 EurOk meeting (Брюсель, Бельгія, 2013), 112 DOG конгрес (Лейпціг, Німеччина, 2014), 11 СXL Expert meeting (Цюріх, Швейцарія, 2016) та ін. Просимо депутатів обласної ради втрутитись і припинити процес ліквідації лабораторії контактної корекції зору КНП «Тернопільська університетська лікарня» Тернопільської обласної ради, зберегти параклінічне відділення і не забирати право у тисяч краян бачити цей світ. Давайте не руйнувати надбане, не збудувавши альтернативи!».
Після рішення сесії, обласна рада має дати відповідь автору петиції щодо подальшої долі лабораторії контактної корекції зору.