Фондом соціального страхування України упродовж І півріччя 2019 року зареєстровано 2 335 потерпілих від нещасних випадків, пов’язаних із виконанням службових обов’язків. З них 189 осіб загинули.
Порівняно з тим же періодом минулого року загальна кількість страхових нещасних випадків зменшилась на 2,1%, кількість смертельно травмованих осіб збільшилась на 9,2%.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Найбільша кількість страхових нещасних випадків сталась на підприємствах вугільної промисловості та серед працівників торговельних мереж. Найчастіше упродовж шести місяців травмувались водії автотранспортних засобів (124 потерпілих), гірники очисного забою (83), прохідники (61). Крім того, почастішали групові нещасні випадки, які стались при виконанні робіт по ремонту і експлуатації водопровідних та каналізаційних мереж, колекторів, колодязів.
Серед причин нещасних випадків переважають організаційні (невиконання вимог інструкцій з охорони праці, посадових обов’язків, порушення правил безпеки руху, технологічного процесу тощо)– вони склали 65,2%, або 1 523 нещасних випадків. Через психофізіологічні причини сталося 22,3% (521) нещасних випадків, а через технічні причини – 12,5% (291).
З усіх випадків виробничого травматизму, найбільше потерпілих було зареєстровано в Дніпропетровській області (15,5%), місті Києві (11,1%) та Донецькій області (10,7%). Кількість травмованих осіб у цих областях складає 37,3% від загальної кількості травмованих по Україні.
Начальник управління профілактики страхових випадків виконавчої дирекції Фонду Сергій Таровик зазначає, що одним з дієвих та ефективних заходів профілактики виробничого травматизму є розслідування. За підсумками таких розслідувань визначаються конкретні причини і обставини нещасних випадків, розробляють заходи для їх усунення, недопущення подібних випадків у майбутньому. Розроблені заходи зазначаються в актах з розслідування нещасних випадків/професійних захворювань та є обов’язковими для виконання.
Так, у І півріччі 2019 року страховими експертами з охорони праці взято участь у роботі 4 972 комісій з розслідування нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві. Також з метою здійснення заходів, спрямованих на запобігання нещасним випадкам, усуненню загрози здоров’ю працівників, викликаної умовами праці, страховими експертами з охорони праці робочих органів виконавчої дирекції Фонду у І півріччі 2019 року було здійснено 3 013 перевірок щодо стану профілактичної роботи по створенню здорових та безпечних умов праці на підприємствах.
Нагадаємо,у разі настання страхового випадку потерпілі мають право на страхові виплати, а також медичні та соціальні послуги, які надаються за кошти Фонду. Зокрема, фінансується лікування всіх прямих наслідків страхового випадку до відновлення здоров’я або упродовж усього життя потерпілого у разі визначеної в цьому потреби, проходження курсу оперативної реабілітації на базі санаторно-курортних закладів, проведення досліджень, здійснення оперативних втручань, ендопротезування, протезування, забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення тощо.
Пресслужба виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України