«Євробляхи»: хабарі, шахрайства, здирництва

Опубліковано:
24 Липня, 2019 о 15:13

Нещодавно у стінах Тернопільського міськрайонного суду прозвучав вирок, який достоту проливає світло на ще один ракурс «євробляхівського» хаосу. На автівках з іноземною реєстрацією мають чималий заробок ті, хто мав би ставити заслін правопорушенням.

На лаві підсудних – колишній  головний державний інспектор відділу оперативного реагування управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Тернопільської митниці. Статус «екс» митний чиновник здобув якраз у період скоєння злочину, тож, хтозна, чи його не звільнили заднім числом, як це часто трапляється.



Цьогорічна весна була для євробляхерів бентежною. На початку року уряд встановив пільговий період для розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації. Для тих, хто не розмитнив авто, з 22 травня мали бути запроваджені кабальні штрафи. Дехто, не вбачаючи сенсу витрачати на розмитнення великі гроші (почасти сума, яку слід сплатити державі, перевищувала фактичну вартість авто), вивозили свої машини за кордон, дехто розпродував на деталі. А були й такі, хто шукав «вихід» на людей, які могли б в  автоматизованій системі митної служби  внести відомості про факт перетину кордону. Запис «виїзд» став би рятівним і убезпечував  би від штрафів за порушення митного режиму транзиту транспортного засобу.

Читайте також

Власники авто з іноземними номерами отримали додатковий час для митного оформлення
Тернопільські активісти «Автоєвросили» планують продовжити боротьбу за доступне розмитнення автомобілів в новому Парламенті
«Євробляхерам» у Тернополі вводять нові санкції

Саме у цей буремний час герой згаданої кримінальної справи вирішив використати свої професійні зв’язки, щоб заробити. Одного дня він довідався від знайомого, що власниці автомобіля «Renault Scenic» на європейській реєстрації конче потрібен такий запис – «виїзд». Митник запевнив, що перебуває в дружніх відносинах з працівниками митних постів, розташованих у пунктах пропуску через державний кордон України, тож приблизно за 1500 доларів без проблем внесуть запис до автоматизованої системи митної служби.

Під час другої зустрічі митник зменшив суму до 1100 доларів і уточнив, що ці гроші «повпливають» на посадових осіб митного посту «Тиса» Закарпатської митниці ДФС, що виконують свої службові обов`язки в міжнародному пункті пропуску для автомобільного сполучення «Чоп».  Незабаром двома «траншами» він отримав згадану суму, тільки от розпорядитися нею не встиг – затримали правоохоронці. Йому інкримінували одержання неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави. З такою кваліфікацією справу й передали до суду. Обвинувачений визнав вину і уклав з прокуратурою угоду про визнання винуватості, відповідно до якої він повинен сплатити 25 500  гривень штрафу.

Цікаво, що остаточну суму горе-митник отримав 16 травня – у день, коли Верховна Рада проголосувала за відтермінування набуття чинності закону про запровадження штрафів за керування нерозмитненими автомобілями на три місяці — до 24 серпня 2019 року. Чи не цей законодавчий крок став фатальним для митника, адже запис «виїзд» став уже не актуальним? Про це можна хіба здогадуватися.

На фоні великих викриттів згаданий факт, може, й не є вражаючим. Скажімо, раніше повідомлялося, що Генпрокуратура затримала двох працівників ДФС за фактом незаконного ввезення в Україну більше тисячі автомобілів на єврономерах. Транспортні засоби були розмитнені за підробленими документами, а дії шахраїв спричинили шкоди державі на суму понад 7 млрд грн. Й уже здобуто докази, які підтверджують схему ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах підприємствами-імпортерами транспортних засобів, в якій задіяні посадові особи митних органів ДФС України, суб’єкти господарської діяльності, а також підприємства реального сектору економіки.

Ще один нещодавній факт. Викрили міжнародну корупційну схему ввезення автомобілів на іноземній реєстрації за участю державного інспектора митного посту «Кельменці» Чернівецької митниці, прикордонників прикордонної служби «Мамалига» Чернівецького прикордонного загону та працівників митниці іншої країни. За безперешкодний перетин кордону іноземними громадянами, мета яких – ввезення на територію України строком до одного року транспортних засобів на іноземній реєстрації (єврономерах) без проходження огляду, фігуранти вимагали хабарі.

Як уже згадувалося, час «ікс» відтерміновано до 24 серпня. «Євробляхарі» ще мають можливість розмитнити автомобілі. Слід знати, що  законом встановлено покарання не тільки для тих осіб, які ввезли автомобілі на єврономерах на територію України, а й для тих, хто ними керує. З 24 серпня штрафні санкції зростуть до 170 тисяч гривень, а в окремих випадках передбачено можливість застосування конфіскації таких авто.

Ольга КУШНЕРИК

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #євробляхи, #новини тернопільщини, #новини тернополя, #тернопіль, #тернопільські новини
Коментарі





Інтерв'ю
«Spektr» – нове лице відомої стоматології
10:14, 17 Листопада, 2024

«Spektr» – нове лице відомої стоматології

ТОП новини тернопільщини: