Під такою назвою в Теребовлі організований парафією Св. Миколая і спільнотою Українська Молодь Христові, яка створена на Парафії, п’ятиденний дитячий табір. Він проходить з 15 по 19 липня, зокрема другого дня в ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1. Батьки з охотою віддали своїх діток до цього табору, а самі діти просто в захваті.
Парох Парафії Святого отця Миколая УГКЦ о. Петро Пастух повідомив: «За довго до створення табору багато молодих людей проходили спеціальний вишкіл при Тернопільській вищій духовній семінарії й тепер вони належать до спільноти Українська Молодь Христові, частина з них також являються працівниками чи депутатами молодіжної міської ради. Отже, наша Парафія доручила дітей спеціально підготовленим в духовному плані молодим людям, які в таборі мають назву аніматорів, тобто це власне духовні наставники. Далі ми разом розробляли порядок денний табору, підбирали назви та гасла загонам, створювали їх стяги з емблемами, писали гімн, підбирали цікаві ігри та інше».
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Про самий табір розповіла аніматор Лілія Соха: «Наш табір функціонує з понеділка по п’ятницю і з 10 год. ранку до 16.00 вечора. Спочатку діти чи самі, чи з батьками приходять до церкви, ми разом слухаємо ранкову службу Божу, а потім колоною містом йдемо до місця дислокації, тобто, де будуть проводитись денні заходи. Під час ходи загони спільно промовляють свої девізи – гасла, а командири несуть попереду загонові стяги з назвою загону та його емблемою. Кожен загін має по декілька аніматорів. Батьки дітям лаштують із собою обіди й вони мають на це спеціально відведений час.
Метою табору, найперше, є виховання моральних цінностей у дітей змалку, прихилення юного покоління до Бога, розуміння Його діянь та впливу на людську свідомість, душу. Все це ми намагаємося робити не лише на словах, а й на ділі та так, щоб дітям було цікаво. Час у таборі пролітає непомітно в духовних бесідах, іграх, танцях, цікавих квестах та іншому. Я думаю, що священнослужителі та ми таки зацікавили дітей, бо вони в кінці дня не хочуть йти додому. Такі табори проводяться по всій Україні, тепер і в нашій церкві Св. Миколая. У нас організовано 5 загонів, кожного дня діти прибувають і на сьогодні їх вже є більше 160 чоловік. Команди, наприклад, мають такі назви – «Леви», «Жирафи», «ВМВ», це розшифровується, як – багато мудрих вчинків та інші. Аніматорів у нас є 16, а за головного – Назар Турковський. Сьогодні програма у нас така – спочатку ми діємо банси, це танці, в яких певні рухи весь час повторюються, потім в спортзалі школи вчимо гімн табору, далі малі ігри – кожен загін грається окремо. А після обіду – духовні заняття з священиками Парафії Св. отця Миколая о. Петром Пастухом та о. Петром Мушинським, перший з них проводив бесіди із старшими дітьми, а другий з молодшими. Далі велика гра, у ній участь всіх дітей обов’язкова, тут є придумані нами, аніматорами, цікаві квести, вся гра обмежується часом на 2 год.»
Назар Турковський уточнив, що дітей в табір приймають від шести до шістнадцяти років, проте є й декілька винятків. За проханням батьків до гурту прийняли одну дівчинку трьох рочків і ще двох близнюків, хлопчика та дівчинку, п’яти років.
Теми занять обох священиків однакові, але розроблені відповідно до сприйняття матеріалу з Біблії для дітей по вікових категоріях.
Отець Петро Мушинський проводив заняття на подвір’ї школи в затінку під яблунькою. Діти, сидячи, слухали отця, він розпочав із запитань, з’ясовуючи чи юні чада засвоїли вчорашній матеріал. І отець був приємно вражений, коли діти навперебій один одного відповідали про діяння Мойсея. Коли ж священик повідомив нову тему про Біблійного персонажа Самсона, то і тут діти відразу багато почали розповідати, що про нього знали. Зрозуміло, отець знову був приємно вражений таким знанням діток і пізніше повідомив аніматорів, щоб ті відзначили найактивніших дітей, особливо одну дівчинку.
Сенс Великої гри полягав у тому, що загони дітей, кожен з яких має свій колір, виконують завдання на 8 базах в межах території подвір’я школи і здобувають смайли, які є балами. Ці смайли-бали потрібно донести до 5-ти пакетів, розміщених в одному місці. Але дорогою учасників гри підстерігають «чорти», які можуть забрати здобуті бали і їх прийдеться заробляти знову. Роль імпровізованих «чортів» виконували як аніматори, так і охочі з дітей. Якщо такий «чорт» торкнеться учасника, то це означає, що потрібно віддавати смайли. Всі ці ігри надзвичайно сподобались усім без виключення дітям. Особливо такі, як ловіння ротом яблук в воді, підкидання з ноги літнього взуття догори, носіння пластикових стаканчиків з водою на тоненьких і довгих паличках, попадання гумовими кульками з водою в аркуші паперу з балами та інші ігри.
Софія Андрахевич 11 років із Теребовлянського НВК поділилася своїми враженнями про табір: «Мені в таборі дуже подобається, я перший раз у ньому. Тут цікаво і до нас ставляться всі з повагою, не сваряться і не кричать. А священики тлумачать нам з Біблії багато такого, чого ми до цього не розуміли чи й не знали».
А десятирічний Віталік Дзюбан із с. Плебанівка захоплено відмітив: «Я вже був у такому таборі й цього разу взяв із собою товариша. Тут дуже класно і цікаво, не помічаєш як і час проходить. Дякуємо церкві Св. Миколая за такий табір».
Коли проходили на дворі духовні заняття та ігри, обабіч стояли жінки та чоловіки з дітьми, спостерігали, а потім казали, що наступного дня обов’язково приведуть своїх діток. Одна жінка повідомила: « Мене звати Анна Волощук, цього року в табір церкви Св. Миколая я віддала двох своїх донечок 7-ми і 10-ти рочків. До того вони два роки ходили в подібний табір у Садах. Знаєте, мені самій надзвичайно цікаво і дуже приємно спостерігати за своїми дітками. Вони тут, мов пташки на волі, я бачу, що їм цікаво, а очі їх аж світяться. Це не те, що вдома сидіти за комп’ютером, тут вони окрім знань та вмінь ще й духовно збагачуються. І це видно у відношенні до мене, всіх дорослих, товаришів їхніх. Доньки мені розповідають вивчені нові молитви, частіше стали молитися зранку і ввечері. Я безмірно вдячна організаторам табору!»
Що ж, і ми побажаємо організаторам, учасникам табору та їхнім батькам всього самого доброго, любові та взаємної злагоди і нехай кожному з вас Бог пошле Благословення на щасливе життя!
Примітка: фрагменти одного дня табору читач може подивитися у відеоролику та фото, які подаються нижче.
Віктор Аверкієв, фото автора