На Тернопільщині та в Україні останнім часом активно проводяться різноманітні фести, відкриваються нові музеї та галерії. З кожним роком все з’являється все більше туристичних агенств, які потребують кваліфікованих кадрів.
У розпал туристичного сезону так відчутно нестачу професійних гідів, екскурсоводів, креативних людей.
Перегляньте також:
- Підприємці з Тернопільщини підозрюються у переправі чоловіків закордон
- Тернополян навчатимуть як боротися зі стресом
Чи можна цього навчитись? Якщо так, то де? Кафедра документознавства і музейної справи факультету історії, політології та національної безпеки Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки вже багато років готує фахівців музейної справи, які успішно знаходять роботу за спеціальністю, не лише в Україні, а й за кордоном.
СПЕЦІАЛЬНІСТЬ 027 «МУЗЕЄЗНАВСТВО, ПАМ’ЯТКОЗНАВСТВО». Освітня програма «МУЗЕЙНИЙ МЕНЕДЖМЕНТ, КУЛЬТУРНИЙ ТУРИЗМ» передбачає підготовку менеджерів з туризму та музейної діяльності; адміністраторів і організаторів екскурсійних турів та виставкової діяльності; наукових співробітників та музейних працівників; консультантів з надання туристичних послуг та фахівців з питань культури і туризму у засобах масової комунікації.
Перспективи працевлаштування: в системі організації та управління міжнародним та вітчизняним туризмом, музейною справою, екскурсійною діяльністю; у музейних установах, історико-культурних, історико-архітектурних заповідниках, галереях, арт-центрах; центрах розвитку культури та профільних громадських організаціях; у системі освіти; в антикварних і букіністичних салонах; засобах масової інформації.
Кваліфікація: менеджер з культурного туризму, музейної та екскурсійної діяльності, фахівець з музеєзнавства та охорони культурної спадщини.
Сертифікати ЗНО для участі у конкурсі: українська мова та література; історія України; географія або іноземна мова.
СПЕЦІАЛЬНІСТЬ 032 «ІСТОРІЯ ТА АРХЕОЛОГІЯ». Освітня програма «ІСТОРІЯ, МУЗЕЄЗНАВСТВО, ЕКСКУРСОЗНАВСТВО» передбачає підготовку істориків; археологів; науковців-дослідників історичних процесів; експертів із питань історії, культури і туризму; наукових співробітників музейних, архівних установ та виставкових центрів; екскурсоводів, адміністраторів та організаторів екскурсійних турів; управлінців освітньої та туристичної галузі.
Перспективи працевлаштування: закладах вищої освіти; загальноосвітніх і спеціальних навчальних закладах; науково-дослідних установах; структурних підрозділах Національної академії наук України; в археологічних службах, архівних установах; органах місцевого самоврядування та центральної влади; громадських організаціях; інституціях публічної історії; музеях і галереях; туристичному бізнесі та рекламних агенціях; інституціях охорони та популяризації культурної спадщини; у засобах масової комунікації; у музейних установах, історико-культурних, історико-архітектурних заповідниках; у сфері екскурсійної діяльності.
Кваліфікація: історик, фахівець з музеєзнавства, менеджер з екскурсійної діяльності, аналітик історичних процесів.
Сертифікати ЗНО для участі у конкурсі: українська мова та література; історія України; географія або іноземна мова.
Також на кафедрі готуються спеціалісти із СПЕЦІАЛЬНОСТІ 029 «ІНФОРМАЦІЙНА, БІБЛІОТЕЧНА ТА АРХІВНА СПРАВА». Освітня програма «ДОКУМЕНТАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УПРАВЛІННЯ ТА ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ», яка передбачає підготовку фахівців з інформаційної діяльності, документознавців, менеджерів інформаційно-аналітичних структур, фахівців з інформаційного забезпечення управління; спеціалістів кадрової служби; референтів; фахівців з архівної і бібліотечної справи; державних службовців в органах публічної влади та органах місцевого самоврядування; офіс-менеджерів; координаторів ділових презентацій та проектів; прес-секретарів, керівників прес-служби.
Перспективи працевлаштування: органи влади та органи місцевого самоврядування, правоохоронні структури, засоби масової інформації, науково-дослідні установи, банки та бізнес-структури, державні та відомчі архіви, сфери консалтингових послуг (консультування керівників, управлінців з питань у сфері фінансової, юридичної та експертної діяльності) та аутсорсингу (сучасний метод організації бізнес-процесів).
Кваліфікація: менеджер з інформаційно-аналітичної діяльності, організатор діловодства, референт.
Сертифікати ЗНО для участі у конкурсі: на місця державного замовлення: українська мова та література; історія України; математика або іноземна мова;
– на платну форму навчання: українська мова та література; історія України; географія або іноземна мова.
Сторінка кафедри документознавства і музейної справи:
https://eenu.edu.ua/uk/chairs/dokumentoznavstva-i-muzeynoyi-spravi
Тетяна Яцечко-Блаженко