Тернопільська чудотворна ікона Божої Матері перебуває у церкві Різдва Христового. Це один із найдавніших храмів міста. Історики розповідають, що церкву свого часу відвідували Константинопольський патріарх Єремія, просвітник і богослов Кирило Транквіліон Ставровецький, князь Костянтин Острозький і гетьман Богдан Хмельницький.
У 1730 році митрополит Афанасій Шептицький визнав сльози на іконі справжніми і проголосив своїм декретом ікону чудотворною. До такого ж висновку дійшла і духовна комісія, яку прислав Києво-галицький митрополит Афанасій (Шептицький). У спеціальному декреті вказувалося, що сльози на іконі Матері Божої не є природного походження.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Про Тернопільську чудотворну ікону Пресвятої Богородиці існує давня пісня староукраїнською мовою, опублікована у «Богогласнику в 1790 році під назвою «Пісня Пресвятій Діві Богородиці Чудотворной в Граді Тернополі».
Сьогодні цей храм є одним з центрів нашої рідної Православної Церкви України. Центр Українського православ’я. А Тернопільська Чудотворна ікона Божої Матері вважається однією з найбільших автентичних святинь українського православ’я.
Поясний образ Богородиці з малим Ісусом на руках є Гордістю та символом Тернополя. Це наш духовний ГЕРБ ТЕРНОПОЛЯ.
То ж віддамо шану заступниці Тернополя – Божій Матері. Нехай чудотворна ікона рятує тіло та душу. Просимо Богородицю про заступництво для громади, для Тернополя, для України!
Зі святом!