Депутати Тернопільської обласної ради проти того, щоб в Тернопільскому обласному онкологічному диспансері був сучасний томограф. Головний лікар онкодиспансеру звернувся до депутатів, надати в оренду приміщення для встановлення компютерного томографа.
“Хочу доповісти по цьому питанню, каже депутат, Михайло Пінь. – З кінця 2018 року, наявний томограф вийшов з ладу, на його ремонт треба 6 мільйонів 800 тисяч гривень. Фірма сказала, що вона його поремонтує. Я цілком підтримую, медичну комісію, що потрібно мати свої томографи, свої компютери. Ви самі розумієте що там відбувається, і які там люди, а вони ще мають йти кудись невідомо куди і шукати ту томографію і за це вони платять великі гроші теж. В нас є проблема: ми не погджуємося на оренду приватних структур, кажемо що треба мати свій, і ми не маємо коштів. Але такі лікарні як психо-невро, як онко, як дитяча, не можемо лишити без томографів, бо без цього неможливо робити якісь дії”.
Перегляньте також:
- Друге місце в Україні: ТНПУ лідирує за працевлаштуванням
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
“6 мільйонів 800 тисяч це звичайно добре було би, якби нам вдалося відновити роботу того томографа який був нам подарований у співпраці з фондом Ахметова. Але враховуючи сьогодні, що йде реформа, і національна служба здоров’я буде проплачувати за медичні послуги, а послуги компютерної томографії, МРТ також включені в оплату. І якщо зараз виходячи з цього ми бачмо за раціональне виділяти з обласного бюджету . І ми це будемо довго робити, бо нема перевиконання коштів, і це буде так як було по психоневроогічній лікарні. Але в нас добра практика, коли встановлюють приватні апарати. Заключають угоди по соціальних послугах. І пацієнти які лежат, які є соціально незахищеними. Ми не маємо відношення ні до ремонту, ні до обслуговування, цих надзвичайно вартісної апаратури. Нам прихоиться вибирати. Як на мене, я вважаю, що зараз не раціонально дати 7 мільйонів. Бо НCЗУ буде проплачувати медичну послугу, у звязку з реформою, і якщо приватний то меична послуга для соціальних категорій буде. Ми маємо вибір, але вже скільки часу ми шукаємо ті кошти, а пацієнти, як йдуть в інші заклади, шукають, оплачують там чималі кошти” – каже Віктор Овчарук.
Віктор Овчарук, також озвучив питання, що з орендарями є досягнута домовленість про те, що вони відремонтуют за свій кошт наявний томограф, і це буде закріплено в рішенні.
Більшість депутатів під час своїх реплік, скаржились на те, що апарати поставлені за кошт благодійників теж платні, але від приватних відрізняються тим, що гроші від плати йдуть в кишеню, а коли він виходить з ладу, як це сталося з апаратом в онкологічному диспансері, влада має виділяти гроші на його ремонт і обслуговування. І за їхніми словами ціни нічим не менші від офіціних в приватників, але чомусь на то часто закривають очі.
Найбільшим лоббістом не допустити приватника з сучасною апаратурою вступив лікар 2 міської лікарні представник Самопомочі Роман Свистун, з простої та банальної причини — усіх хворих для проходження діагностики відправляють на приватний томограф в Другу міську лікарню, в якій працює депутат, та де головним лікарем є його земляк з Підволочищини Віктор Вікторович Кміта, і присуність приватного томографа в онкодиспансері прямо впливає на прибутковість бізнесу.
Доки депутат Свистун захищає бізнесові інтереси керівництва міської лікарні №2, пацієнти онкологічного диспансеру не мають можливості нормальної діагностики ні на приватному обладнанні, ні на обладнанні лікарні. Наразі, приватний інтерес Свистуна поставив під загрозу швидкість і правильність діагностики онкохворих з усієї Тернопільської області.
Далі буде…