Указ про розпуск Ради та дострокові вибори 21 липня набув чинності. Володимир Зеленський також доручив Кабінету міністрів забезпечити фінансування позачергових парламентських виборів. Чи є ризики у тому, що вибори проведуть швидше, ніж зазвичай – у сюжеті Т1 Новини.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Президент Зеленський розпускає Верховну Раду. Відповідну заяву Президент зробив під час інавгурації 20 травня. Головний аргумент – низька довіра українців до цієї інституції. Також Володимир Зеленський заявив, що коаліції у Верховній Раді не існувало з 2016 року. Рішення про розпуск Парламенту аналізують та обговорюють експерти.
“Кожні нові вибори, це добре для країни, бо коли частіше оновлюється влада вона стає більш відповідальною. Тому я вважаю, чим частіше в нашій країні вибори, тим краще. Плюс – це величезні інвестиції в той самий регіон, тобто це та сама “чорна” готівка, яка в країні гуляє, вона все ж таки під час виборів з’являються у виборчих процесах і як не парадоксольно – це приплив інвестиції у всю країну”, каже експерт з питань місцевого самоврядування Олег Боберський.
Також експерт каже, той факт, що вибори відбудуться швидше, ніж планували, не буде проблемою для забезпечення прозорих і легітимних парламентських виборів. Однак явка виборців може бути значно меншою.
Не бачить Олег Боберський і загрози у тому, що голови ОДА в країні та високопосадовці пишуть заяви на звільнення і йдуть у відставку.
“Заяви посадовців, які працювали у вертикалі одного Президента, коли приходить інший президент – це дуже добре, це європейська практика. Це власне показник показник європейської культури, в цьому я не бачу нічого поганого”, додає Олег Боберський.
Тим часом у ЦВК повідомили, документи кандидатів у нардепи почнуть приймати з 24 травня. Але згідно з чинною системою державних закупівель, ЦВК не вистачить відведених двох місяців на підготовку до виборів, заявила голова ЦВК Тетяна Сліпачук. Вона також сказала, що наразі у Верховному суді не зареєстровано жодної скарги щодо розпуску Ради та призначення позачергових виборів.