Тернополяни просять зупинити масове «омолодження», а саме обрізку дерев, адже вважають, що знищення всієї маси крони не практикують в цивілізованих країнах, бо це дуже шкодить дереву. Петицію з таких змістом подали до міської ради:
«В Тернополі вирішують проблему великих дерев, що сильно розрослися (бо не було належного догляду, вчасної санітарної обрізки) або стали аварійними, через сухі гілки, кардинально. Часто звучить термін “омолодження дерев” або “топінг” – знищення всієї маси крони. Такого не практикують у Європі, та й більше ніде у світі в цивілізованих містах. Після такої обрізки дерево спочатку втрачає працездатність – не створює кисню, не очищує повітря, не затримує вологу, не створює тінь, перестає бути середовищем для птахів та іншої фауни.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Обрізання виконується людьми, які не є фахівцями, без дотримання елементарних норм, на зразок збереження не менше 50% обсягу крони і обрізки в належний час року і тільки тих порід дерев, яким це показано.
Обрізані невірним способом дерева в більшості випадків гинуть за 1-3 роки. Зате вирішується “проблема” з листям – його не потрібно збирати і вивозити.
Пропонуємо заходи для вирішення проблеии. В першу чергу потрібно робити санітарну обрізку дерев фаховою, як це є в європейських містах. Розробити чіткі правила для комунальників, за якими буде здійснюватись догляд за всіма деревами в місті.
Ввести мораторій на омолоджуючу обрізку здорових дерев, та ввести покарання за порушення, що призводять до загибелі дерев.
Налагодити комунікацію з мешканцями з питань озеленення – інформувати про плани щодо обрізок та замін дерев.
Створити систему збору і переробки осіннього листя, зручну та вигідну насамперед для тих, хто листя збирає.
Створити групу з фахівців-дендрологів та з представників громадськості для розробки програми комплексного озеленення Тернополя: з аналізом існуючого стану, виявленням проблем, механізмами їх вирішення, загальної концепції озеленення.
Детальніше про топінг», – пише автор петиції Анастасія Джула.
Усього за 9 днів петиція зібрала половину необхідних підписів, а саме – 150. Нагадаємо, щоб цю петицію розглянули у міській раді – за 30 днів вона має зібрати 300 підписів.