13 травня в рамках Проекту ФілософіяЛітературнихЧитань з Марією Баліцькою “СловоСвіт”, у приміщенні бібліотеки ТНЕУ обговорювали тему “Залишаю усе – поспішаю до мами на свято…”. А ще – зібрали м’які іграшки та українські книги для дітей, яким волею долі судилося зростати у дитячих будинках, щоби, бодай, трішки звеселити-підбадьорити малят. Дарунки щедрих тернопільських матусь будуть відправлені УкрПоштою /по 5 кг/ вихованцям дитбудинків Донецької, Луганської, Дніпропетровської, Чернігівської, Харківської, Одеської областей…
Автор і ведуча Проекту “СловоСвіт” Марія Баліцька розповіла студентам, працівникам та гостям Тернопільського національного економічного університету про Божу Милість у житті кожної людини і Благословення жінок щастям-обраністю на Дар Материнства і Єдино-Вічну Материнську Любов. За ініціативою заступника директора бібліотеки ТНЕУ ім. Л. Каніщенка Алли Панчук, Марія Баліцька представила присутнім збірку поезій, яку вона упорядкувала ще у 2011 році. “Матері” – це колективний славень (173 присвяти) творчих тернополян найдорожчій людині із вдячністю за подароване життя. В авторському виконанні прозвучав вірш “Не журіться, мамо, що роки проходять… “.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Вірші із книги “Матері” читали студенти факультету обліку й аудиту Лілія Струк (“Матері” – автор Володимир Вихрущ), Максим Булий (“Колишуть Вічність матері недремні” – Євген Безкоровайний), Вадим Дуда (“Рідному дому” – Василь Дерій), Анастасія Опришко (“Мамині долоні” – Тетяна Гурей), заступник директора бібліотеки ТНЕУ ім. Л. Каніщенка Алла Панчук (“Вірю, мамо, у твою весну” – Ірина Чайка).
Авторський вірш із колективної збірки “Матері” “Мамині обереги” прочитала випускниця юридичного факультету ТНЕУ, правозахисник Тетяна Новошацька.
“Секретами” виховання дітей поділилася методист кафедри факультету економіки та управління – турботлива і лагідна матір двох дітей Наталія Чайковська, – розповідає головний редактор газети ТНЕУ «Університетська думка», член НСПУ, НСЖУ Марія Баліцька. – В їхній основі щира, віддана, жертовна, безкорислива, вічна материнська любов, яка допомагає матері бути лагідно-вимогливою і наполегливо-послідовною, пам’ятаючи, що діти на вулиці поводяться так, як їхні батьки вдома. Тобто, завжди і повсякчас бути взірцем для своїх нащадків, бо людина пожинає те, що сіє. Словом, якщо матері хочуть, щоб діти любили (обнімали-звеселяли) їх на схилі літ, – вони мають від самого народження і упродовж усього життя обіймати-звеселяти своїх дітей і любити їх серцем!
Гостею нашого свята була письменниця і журналістка, любляча мама і дбайлива бабуся Валентина Семеняк. Вона розповіла як її маленькі сини надихнули колись написати книгу “Чи легко бути мамою?”. А вже внучки – дві інші книги: “Баба Сяба”,” Бурмотійко і Даринка”, “Хто загубив усмішку?”, яку, до речі, можуть читати і болгарські діти, адже ця книга уже перекладена і вийшла друком у Болгарії. Письменниця прочитала одне зі своїх оповідань “Музика Материнського Серця”.
Щедрі дарунки для вихованців дитячих будинків вкотре підтвердили, що щасливі та люблячі матері мають великі і милосердні серця – відкриті на добрі справи, адже, як відомо, чужих дітей не буває, бо є Божі діти, і всі вони мають право на щасливе і безтурботне дитинство!
Окрасою свята були ляльки-мотанки Марії Баліцької та власноруч вишиті бісером ікони Богородиці із серії «Щастя Материнства”.