У Навчально-науковому інституті міжнародних-економічних відносин імені Б.Гаврилишина Тернопільського національного економічного інституту відбувся перший Міжнародний день культури. Іноземні студенти разом з українськими презентували свої країни, традиції, звичаї та особливості культури. Було цікаво, пізнавально та надзвичайно емоційно.
Українську культуру представляла етногалерея «Спадок» родини Демкур. Це спадщина усієї України, мозаїка пам’яток чи не зі всіх її регіонів. Вона захоплює справжнім розмаїттям і дивовижною єдністю елементів, від трипільських символів до сучасних орнаментів, переконуючи в тісному зв’язку і нероздільності українських територій. Це давні етнічні українські строї, старовинні жіночі прикраси, колекційні рушники, козацькі та писані домашні ікони, глиняні вироби, рідкісні документи та багато іншого.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
«Маємо за честь бути сьогодні в такому товаристві, де представлені культури 25 країн світу, – зазначає відомий меценат та підприємець Тарас Демкура. – Ми системно працюємо над збереженням та популяризацією української культурної спадщини. Адже саме у ній захований унікальний генетичний код української нації».
Про українські традиції вишивання та про ідею створення етнічної галереї розповіла керівник проекту Етногалерея «Спадок» Наталія Волощук. Пані Наталія також повідомила, що вже в травні експонати з приватної колекції тернопільських меценатів – подружжя Демкур будуть представлені на фестивалі української культури «Кобзар» у Ніцці (Франція).