У всіх церквах Теребовлянщини 21 квітня 2019 року люди святили вербу та відмічали свято Вербної Неділі. В ПЦУ Св. Володимира прийшло чимало вірян з родинами, з дітьми, а обласним деканом, деканом Теребовлянського деканату, митрофорним протоієреєм, настоятелем храму отцем Володимиром Якубишиним була спочатку відправлена служба Божа, а потім освячені вербові гілки прихожан.
Під час процесу освячення отець Володимир зокрема сказав: «Вербна неділя – велике перехідне церковне свято, немає постійної дати. Воно прив’язане до Великодня і завжди відзначається за тиждень до Світлого Христового Воскресіння.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Цього року Вербна неділя припала на 21 квітня. Ви знаєте, що в цей день існує традиція ходити до церкви та святити гілочки верби, о-н-н скільки вас сьогодні завітало на наше свято. В цей день люди моляться в храмі й попросять Господа про зцілення і прощення. За традицією, коли ви прийдете додому, то не забудьте доторкнутись гілочкою свяченої верби до рідних і близьких та промовити: «Не я б’ю, верба б’є. За тиждень – Великдень, недалечко і червоне яєчко!». Вважається, що такими діями ви вітаєте людину з Вербною неділею і прирікаєте її на міцне здоров’я. Адже верба в цей день має цілющі властивості. До речі, цей день заведено проводити в сімейному колі й тиші. Не забувайте, що ще триває Великий піст».
Слід зазначити, що Вербна Неділя є однією з найбільш значимих дат у житті кожного християнина. У цей день православні християни святкують вхід Ісуса Христа в Єрусалим. Згідно з переказами, цього дня Ісус відвідав Єрусалим, а місцеві жителі зустрічали його, коли він в’їжджав у місто на віслюку, вистилаючи дорогу пальмовими гілками і викрикуючи “Осанна!”. Таким чином, Ісуса народ визнав Месією, а також це подія – символ входу сина людського до Раю. Саме Вербна Неділя, як свято, вважається одним з найстаріших. Про нього можна знайти згадки ще в 3 столітті. Тоді свято мало іншу назву – Квітна неділя. Але з часом, коли воно почало перетинатися вже з народними традиціями, то назву отримало на честь того, що приблизно в цей час починали розпускатися пухнасті «котики» верби. Від того і з’явилась назва Вербна Неділя.
Нині дане свято українці зустрічають переважно всією родиною. У цей день можна просто піти в гості до того, хто вже давно на вас чекає. Звичайно, варто відвідати своїх рідних, друзів, милих серцю людей. Дарують вербички, роблять символічні подарунки на щастя. Бо найголовніше – це навіть не символ, а наша віра, щирий настрій на добрі думки і плани. У такий світлий день, як Вербна неділя, віруючі не займаються напруженими справами. Щоб відчути свято, найкраще підготуватися до нього заздалегідь.
Віктор Аверкієв, фото автора