Група творчих і непосидючих відчайдух презентувала представникам ЗМІ Тернополя цікаві пошукові напрацювання у проекті під назвою Te.Artist. Це ретельні і цікаві дослідження про митців, котрі творили у Тернополі, або завдяки своїй творчості, зробили значний внесок у популяризацію файного міста. Виявляється, на цій царині ще чималий «шмат» праці. Поети, прозаїки, музиканти, художники, народні майстри: чи все знаємо про них, адже нашого цвіту по всьому світу сила силенна.
Хто ж ці спраглі до пошуків дослідники? Творча група відомих вже нам особистостей: Юрій Матевощук – керівник, ГО “Мистецький фестиваль “Ї”, письменник, член НСПУ, представник «Тернопільського центру реформ». Марія Юрчак – менеджерка культури, художниця, керівниця проекту “Тернопіль у мистецтві”. Володимир Окаринський – кандидат історичних наук, автор книги “Тернопіль: Місто. Люди. Історія». Присутні стали свідками історичного моменту: проведено титанічну пошукову роботу, до якої долучитися може кожний, було б тільки бажання. Кожний з учасників розповів власну невеличку історію пошукових ресурсів, про власний досвід. Юрій Матевощук, для прикладу, розповів, як відкрив для себе і для української спільноти ім’я уродженця Тернополя – класика польської літератури Корнеля Філіповича. З’ясувалося, цікавих мистецьких імен, які своєю творчістю були причетні до нашого міста – чимало. Хтось з них був заборонений, хтось з невідомих причин замовчуваний. Але про цих людей маємо знати, бо вони були, творили і залишаються часткою нашого файного простору. До слова. Вже ділюся цікавою інформацією, про яку мало хто знає: образ головного героя у «Свинській конституції» Іван Франко «списав» із родича тернопільського письменника Зіновія Кіпибіди.
Перегляньте також:
- Друге місце в Україні: ТНПУ лідирує за працевлаштуванням
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
Тернополяни також можуть долучитися до збору інформації про художників, народних майстрів, письменників, літераторів, музикантів, період творчості яких тісно пов’язаний із Тернополем (навіть якщо митець народився й жив у іншому місті). Для цього варто заповнити анкету. Зворотний зв’язок відбувається через електронну адресу: yurymatevoshchuk@gmail.com
Довідка: Захід здійснюється за підтримки Коаліції ГО «Тернопільський центр реформ» у рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.
Фото: Валентина Семеняк