На відомому вже EdCampi, який зібрав 200 педагогів з усіх куточків нашої країни і відбувався у Великих Гаях на Тернопіллі, поміж різноманітних цікавих і несподіваних тем була одна «нерозголошена», яка довго тримала інтригу, бо так і називалась «Секретна сесія». Її представники – експерти ну, ніяк не тішили себе надіями на успіх, адже їхали на афілійовану (не) конференцію для педагогів. А педагоги, зазвичай, які? Дуже серйозні, правильні, вимогливі, дисципліновані, майже не усміхаються… Зізнаюсь чесно, я так само думала, аж поки не побувала на згаданій вже «Секретній сесії».
Це був «танцюючий» майстер-клас, який успішно провели провідні майстри (студія Social Dance Club Ternopil) Костянтин Валігура та Ольга Петришин. Все відбулось немов за помахом чарівної палички: приміщення спортивної зали, де стартував цей найенергійніший, найрухливіший та найпозитивніший (мені так здалось) семінар, непомітно заповнилось охочими навчитись танцювати «соціальні» танці. Уявіть собі, не встигло промайнути якихось 40 хвилин і всі присутні зрозуміли, що вони вже вміють легко й невимушено танцювати бачату! Очі у жінок сяяли, та що там сяяли – вони променились непідробною радістю, повний релакс плюс позитивний настрій і бажання… переінакшити не лише довколишній світ, а й, в першу чергу, себе в ньому.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Експертами були вже згадані Костянтин Валігура та Ольга Петришина. Але ж яким було моє здивування, коли дізналась, що Ольга Петришина – доцент кафедри української мови та методики її навчання ТНПУ ім. В. Гнатюка. Тож її тема говорила сама за себе: «Педагог і хобі: саморозвиток – вибір – стереотипи + let’s dance». Авторка понад 30 наукових праць.
Наукові інтереси: лінгвістика тексту, дискурсологія, методика навчання у вищій школі. Виховує трьох дітей. Постійно вдосконалює модель оптимального поєднання важливих для неї ролей: дружини, мами, педагога, науковця, людини, закоханої в поезію і танець… (зі слів педагога Ольги Майки).
А ось як емоційно відгукнувся про цю подію Костянтин Валігура: «Ви уявляєте 200 педагогів і всі танцюють Бачату?! Сьогодні мав доповідь + мк на конференції для педагогів Афілійована (не)конференція Міні-Edcamp Velyki Gaji. Що хочу сказати??? Я ще ніколи не бачив таких гарячих і з запалом в очах людей такої кількості + це все вчителі!!!! Мої очікування були, що бодай 10 людей залишиться, а танцювали всі! Одним словом я дуже
помилився у відкритості сучасних вчителів, навіть на корпоративах я не зустрічав такої гарячої аудиторії чесно. Велика повага до відкритості і швидкого навчання! Подяка моїй колезі Ольга Петришина з якою ми разом проводили цей мк! Подяка Oxana Korolyuk яка нам допомагала і з якою ми навіть зтанцювали демо для всіх, довівши, що вчителі танцюють Огого!) Браво тобі – пишаюся тобою!!!!».
Спостерігаючи за вишуканою і граціозною імпровізацією цієї талановитої і неповторної пари, починаєш розуміти відомий вислів Рахеля Фарнхагена про те, що «Танець – єдиний вид мистецтва, в якому ми самі є інструментом». Схоже на те, що запальний і харизматичний Костянтин та ніжна і тендітна Ольга зуміли переконати всіх присутніх педагогів (200!!!) у тому, що почати танцювати можна у будь-який час і у будь-якому місці, незалежно від професії, головне – було б бажання. А ще – це шанс знайти нових друзів.
Фото: Валентина Семеняк