Аграрна Тернопільщина: Щедрі борозни Мирослава Олійника

Опубліковано:
28 Березня, 2019 о 13:43

Мирослав Олійник – керівник фермерського господарства «Надгір’я» Зборівського району з 1995 року. Обробляє 300 гектарів орної землі, переважно власні та паї своїх земляків.

– Головне – чітко дотримуватися сівозміни, культури чергування полів, технологій, – каже Мирослав. – На орендованих землях щорічно сію озиму пшеницю, горох, сою. кукурудзу. Торік на круг зібрали понад 60 цнт збіжжя. На славу вродили горох, соя і гібридна кукурудза- майже 9 тонн у сухому зерні з гектара. Увесь урожай зібрали якісно, оперативно й без втрат під час транспортування, не було проблем  з технікою.Мирослав Олійник ще на початках свого фермерства не набивав власні кишені грошима, а дбав про створення потужного машинно-тракторного парку. Тому у ФГ «Надгір’я» має зернозбиральний комплекс марки KLASS, трактор «Джон Дір», три трактори вітчизняної марки «МТЗ-82», автомашини, причепи, обприскувачі та інші необхідні знаряддя та обладнання для посівної чи збиральної кампанії. Сам керівник уміло водить комбайн, трактор, вантажну і легкову автомашину. Тож сам оре, сіє, збирає вирощений урожай і завозить до складських приміщень.

Мирослав належить до нової генерації господарів землі в сучасних умовах економічних відносин на селі, хоч не має вищої спеціальної освіти. Все черпає із практичного досвіду, з наукових та спеціалізованих видань. Він залюбки відвідує Дні поля, співпрацює з відомими компаніями, що забезпечують високоврожайними сортами та гібридами пшениці, ячменю, кукурудзи, препаратами захисту рослин, мінеральними добривами.

– Техніка – одна з найважливіших складових успіху фермерського господарства. У нас 80 пайовиків. Комусь виорати город, засіяти нивку, привезти сіна, соломи, дров… І, звичайно, намагаємося платити гідну орендну плату, – підсумовує сказане Мирослав Олійник.

Фермер відчуває допомогу дружини Людмили, покладає великі надії на синів- школярів Остапа і Тимофія, які охоче допомагають батькові. Словом, уже з дитячих літ для батька підростає надійна хліборобська зміна.

Ярослав БАЧИНСЬКИЙ

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #аграрій, #новини тернопільщини, #новини тернополя, #олійник, #тернопіль, #тернопільські новини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Лікар-гінеколог Катерина Бригадир: “Турбота про своє здоров’я – це найкращий прояв любові до себе”
20:12, 21 Червня, 2024

Лікар-гінеколог Катерина Бригадир: “Турбота про своє здоров’я – це найкращий прояв любові до себе”

Блоги

ТОП новини тернопільщини: