Березовий сік. Початок сезону. З однієї берези за сезон можна заготовити близько 200 літрів соку, кажуть знавці. Це спокусливо, але для дерева небезпечно. Тим паче, що “збирати” березовий сік можна не всюди, а за порушення – грозить покарання.
Про це у сюжеті Тернопіль1.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Його смак знайомий нам ще з дитинства. Березовий сік- популярний напій на столах українців. Із початком весняного тепла багато людей поспішає за ним до лісу. Щоправда, про те як правильно збирати сік, аби не пошкодити дерево, на жаль знають не всі. Лісничі Збаражчини, розповідають, для початку потрібно обрати здорове дерево та підготувати його до так званого підсочування. Отвір повинен бути півтори сантиметри в діаметрі та до п’яти в глибині. Свердлити потрібно на висоті 30-40 см. Далі підкладається ємність.
До речі, березовий сік, найкраще збирати на початку весни і до середини квітня. Відтак завершувати збір потрібно, тоді коли на деревах починають розпускатися бруньки. Адже тоді сік втрачає свої корисні властивості. Після закінчення збору, варто “підлікувати” дерево, аби воно не загинуло.
Щоправда, збирати березовий сік, на Тернопільщині можна лише за наявності лісового квитка. Його можна отримати в управлінні лісового та мисливського господарства.
“Заготівля березового соку на підприємствах обласного управління лісового та мисливського господарства в промислових цілях не відбувається вже більше десятка років. Для того, щоб проводити промислову заготівлю березового соку, будь який заготівельник повинен отримати лісовий квиток в державному підприємстві, для того, щоб це відбувалося законно”, каже перший заступник начальника Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства Іван Приймачук.
Якщо ж ви отримали лісовий квиток, збирати можна лише у спеціально відведених місцях і обов’язково дотримуватись усіх правил заготівлі соку. Заборонено це робити у парках, зелених зонах, скверах або на територіях природно-заповідного фонду. У разі порушення таких вимог передбачений штраф – від 340 до 1360 гривень.
Оксана Рогачук, Віталій Куземко